Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti megengednétek a kamasz...

Ti megengednétek a kamasz lányotoknak, hogy vegán legyen?

Figyelt kérdés

2019. aug. 11. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha nagyon az akar lenni, mindegy, hogy megengedem-e.
2019. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Miért is kellene ezt tiltani? Ez valami rossz, gonosz dolog hogy valaki vegán? Persze, hogy megengedném. És ha nem engedi meg valaki, akkor beletömi a húst ha nem kéri?
2019. aug. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Igen.
2019. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen igen, viszont segítenék neki tájékozódni, mire kell odafigyelnie, hoyg kiegyensúlyozott étrendje legyen.


A másik kérdés meg az lenne, hogy ha nem akarnád engedni, akkor mit tudsz tenni? Megtömöd hússal meg egyebekkel, amit nem akar enni? A legrosszabb esetben csak annyit érnél el, hogy nem eszik semmit, hanem éhezik.

2019. aug. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy
2019. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Persze, hiszen ez tök jó dolog, egészségesebb élete lesz, a húsban levő húgysav köszvényt okoz, a húsban levő telített zsírsav az erekben lerakódva érszűkületet okoz, ami magas vérnyomást hoz létre, és ami ezekből következik, az érrendszeri betegségek, infarktus, trombózis, szélütés - szóval ezektől a dolgok valószínűleg elkerülik ha elkerüli a húst. No meg nem beszélve arról, hogy a hús nehezen emészthető, lerakódhat a salakja a belek redőiben és ha az ott begyullad, vastagbélgyuszi lesz belőle, amit szintén jobb megelőzni.
2019. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
48%
szerintem ez a legjobb ami történhet vele. figyelj rá hogy ne csak ,,mu”húst egyen hanem olyan ételeket amiket a zöldségesben is meg lehet venni. menjetek el együtt zöldségesbe, nézzetek utána a vas,omega 3 ,B vitamin... pótlásnak. meg lehet csinálni, nem bonyolult csak az elején ezt meg kell szervezni és utána már rááll az agyad hogy miben mi milyen tápanyag van.
2019. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
51%
Igen én is vegán vagyok és ha lenne gyerekem boztos hogy megengednen neki
2019. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 barbara tóth válasza:

3 hónapja,egyik napról a másikra(tényleg!) döntöttem el,hogy vegán leszek.Anyu totálisan kiakadt,még mindig nem tudta teljesen elfogadni,mert szerinte ez nem normális életmód.Próbálkozom folyamatosan beadagolni neki a dolgokat,de nem nagyon hatja meg semmi.Amikor velem egyidős volt,divatból kipróbálta a VEGA életmódot,két évig volt az,de utána abbahagyta,mert rengeteg hiánybetegsége alakult ki.Valószíbülrg emiatt nem nagyon akarja hogy vegán legyek,de én próbálom megértetni vele,hogy semmit nem kell pótóljak plusszba,minden megvan a növényekben is.

Hogy megengedném-e a lányomnak,hogy vegán legyen?(tegyük fel hogy én nem vagyok az) valószínüleg drasztikusan hangzik,de én is félnék.Azt hiszem a szülőkben van egy olyan gomb,amit ha benyomnak,indokolatlanul túlféltik a gyerekeiket.De ez persze rendben van.

Anyu minden nap kb feljön azzal,hogy egészségtelenül eszem,éhezem,stb.Én ezeket a ,,sértéseket” lenyelem,nincs jogom visszaszólni,vagy az ő életmódját leszólni.Viszont nem tud lenyomni egy csirkemellet erőszakkal a torkomon,vagy pedig leitatni tejjel,úgyhogy kénytelen elfogadja.

17/L

2019. aug. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Laci_11 válasza:
55%

Természetesen igen!!!


Mi két éve tértünk át a vegán életmódra. 4.5 éves lányunkkal és 1.5 éves fiunkkal. Kicsi fiam soha nem evett semmilyen állati eredetűt. Jól vagyunk. A hús a legfőbb méreg. De csak az után érti meg az ember, miután kitisztul és a szervezete nem lesz húsfüggő.


Természetesen, ha a szervezete jelez, vagy úgy dönt, akkor tiszteletbe kell tartani, legyen kamasz, vagy 5 éves. Saját maga jobban tudja mire van szüksége.

2019. okt. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!