Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alapvetően lusta emberek,...

Alapvetően lusta emberek, milyen egészséges stimulánsokkal tudtátok magatokat aktívvá tenni?

Figyelt kérdés
2019. aug. 30. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Kave, mertekkel, csokolade, magnezuim stb.
2019. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ginzeng, eső, kávé, cola..:D
2019. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egészséges stimuláns nemigen van, minden "pörgető" dolog káros valamilyen szempontból (energiaital, kóla, cigaretta), a mérték a nem mindegy.

1-2 szál cigarettától pl. nem fogsz tüdőrákot kapni, de napi 3 doboztól már esélyes vagy rá.

2019. aug. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A saját példámból kiindulva azt mondanám, hogy olyan feladatot, munkát, elfoglaltságot kell találni, ami érdekli az embert. Amikor ilyen volt, napi 20 órákat is dolgoztam, beleértve a hétvégét is. Egyébként a szomszédos sörözőben is jól el tudtam lenni.
2019. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egészséges??????

Már vagy 20-25 éve napi 14-16 dupla és 3-4 doboz cigi.

Ami még aktívvá tud tenni, a szex és horgászat.

2019. aug. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na jó, de a szex durván ki is tud meríteni :)
2019. aug. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
A lustaság egy jellemvonás, amire nem hat sem a kávé sem más legálisan beszerezhető stimuláns.. ezt csak fejben lehet legyőzni.
2019. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 16:15

Kimeríteni????? Engem csak feldobni tud.

2019. aug. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontból aktív?


Ha pl abból, hogy testmozgás, akkor nekem csak akkor sikerült, amikor olyan kondit találtam, ahova nem kellett utazzak. Pl gimiben volt az épületben egy kondi és 1.5 órával suli után jött az első buszom.

Utána volt egy idő, amikor olyan helyen laktam, ahol a kondi lent volt a sarkon, oda is gyalog tudtam járni. Abban a pillanatban, hogy busszal, metróval, kocsival kellett menni, kb 3-szor elmentem aztán soha többet.


Ha mondjuk otthoni munkára, akkor próbáld meg megérteni, hogy mi is tulajdonképpen a bajod. Pl. én szeretek otthon kézműveskedni, de amikor éppen dolgozok, akkor úgy tartok "rendet", hogy mindent lesöprök a földre az asztalomról, ami utána ott marad ezer meg egy évig. De pl a kukámat leviszem heti rendszerességgel. Mióta van egy doboz kukának az asztalom alatt minden ott végzi, mivel nem kell felkeljek, nem kell semmit se csináljak, rögtön ott landol. És mivel az kuka, ezért ez ki van ürítve.


Ha nem szoktál kidobni cuccokat, mert nincs kedved felemelni a kuka tetejét, akkor vedd le a tetejét. Ugyanez a szennyes kosárnak.


Ha miután megszáradtak a kiteregetett ruhák ott maradnak 4 napot a szárítón, akkor rögtön a gépből kiszedve akasztgasd fel őket vállfára és száradjanak azon, akár már a helyükön.


Ha nem mosod el a tányérokat, poharakat stb, akkor ha egyedül élsz, rejtsd el az összes tányért kivéve egyet, össze poharat, kést, villát. De tényleg rejtsd el. Pakolj rá 30 könyvet vagy nem tudom. Legyen könnyebb elmosni gyorsan azt az egy tányért és rárakni az új szenyát, mint hogy előszedj egy másik tányért.


Gondold végig mindenben, hogy mi is az IGAZI probléma és találj rá megoldást.


Aztán még van ezer meg egy fajta aktivitás, de nem tudom mire gondolsz pontosan...

2019. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hu ez nagyon jó utolsó köszi
2021. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!