Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Károsítják az egészséget?

Károsítják az egészséget?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem, hogy aki havi 1-2 alkalommal csinálja valamelyiket a kettő közül hétvégente.

Én ezt február óta csinálom, de havi 1-2x maximum. És nem vagyok rá büszke, ezért abba is hagyom végérvényesen, már egy hónapja nem csináltam.

Nem vagyok függő, mert nem igényli a szervezetem, tehát ilyen gondok nincsenek.

Csak fura dolgokat tapasztalok magamon. Időnként egy-két másodpercre mondjuk random beremeg az állam (és ez ugye a szerek fogyasztásánál szokott jelentkezni ez a tünet). De az az érdekes, hogy józanul vajon miért, mikor egy hónapja már nem csináltam? És az elmém is kissé zavaros. Elfelejtek dolgokat. Most csak egy példa: lerakom a telefonom az asztalra, aztán elgondolkozok, hogy hogy került oda mikor eddig az ágyon volt, és hasonló ügyességek... Magyarul, kicsit úgy érzem, mintha romlott volna a memóriám. Illetve, zavarosan beszélek, sokszor nem tudom magam kifejezni, vagy elakadok beszéd közben, vagy elkezdek beszélni és elfelejtem hogy mit akartam mondani.... Nagyon félek ezektől a dolgoktól. Nem beszélve arról, hogy néhány hete még pánik is van rajtam esténként, félelemérzet, de nem tudom mitől.

Mielőtt írjátok, igen, tudom hogy nem kellett volna ezeket a dolgokat havi 1-2 alkalommal sem csinálni, de mostmár ez van sajnos...

Előre is köszönöm a válaszokat/tapasztalatokat.

L


2019. szept. 5. 00:40
 1/4 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, voltam olyan ügyes hogy a lényeget kihagytam :'D

Ecstasy és speed drogokról van szó.

2019. szept. 5. 00:41
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Ezektől simán lehet. Felszínre hozhat lappangó mentális betegséget. El kellene menned orvoshoz, és segítséget kérni. A házidoki ad beutalót az Ideg szakrendelésre.
2019. szept. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden drognak vannak káros és jótékony hatásai.

Általában a drog nevével a legfőbb összetevőjére utalnak, de ettől még nem csak az van benne, mivel keverik több, más szerrel (felszívódást segítő, térfogatpótló, olykor káros vegyszerekkel). Alapjáraton nem maga a főelem okozza a bajokat, hanem azok a mellékesen benne lévők. Régebben és ma is használnak különféle drogokat orvosi céllal.

A fő alkotórész hatásmechanizmusa más, a drogok esetében gyors függőséget okoz, aminek elhagyása kiváltja az elvonási tüneteket. Ezek a tünetek lehetnek fiziológiai alapon (tehát a test biokémiáját felborító drogok bekerülés és ürülés közben olyan nyomot hagynak, amik idegrendszeri, hormonrendszeri egyensúlyt eltolják és a test nem működik jól tőle) és pszichotikus alapon (érzelmek sokasága köt hozzá,... placebo hatást válthat ki, ha azt hiszed, hogy drog, közben mégsem az) egyaránt.

A legjobban az idegrendszert cseszi szét, amiért a tudatos léted is köszönheted. Így könnyen megváltozik a pszichológiai éned is.

Érdemes lenne felkeresned a háziorvosod, majd tőle pszichiátriára kérni beutalót (pszichiáter is megvizsgál, ha szükséges továbbutal ideggyógyászhoz, vagy maga a háziorvos utal ideggyógyászatra és onnan pszichiátriára, de érdemes pszichológussal is elbeszélgetni, hogy milyen, nem gyógyszeres terápiát javasol (csoport, egyéni, kibeszélős, mozgási..stb.)).

Lehet, hogy azt fogják tanácsolni, hogy látogass el elvonóra is, ami pont ezért jött létre, mint rehabilitációs intézmény. Legalább te felismerted, hogy baj van mégpedig hamar. Remélem nem nyúlsz újra hozzá a szerekhez és minden rendbejön.

2019. szept. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De szó sincs függőségről. Hétköznap soha nem tudnám ezt csinálni. Csak bulikban csináltam havi 1-2x, de nem függtem rá hálistennek.:)
2019. szept. 5. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!