Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet szívritmus zavar?

Ez lehet szívritmus zavar?

Figyelt kérdés

Minap voltam munka miatt egy alkalmassági kivizsgáláson.

Alapból magas a vérnyomásom s senki se érti 169cm vagyok 49kg-al.

Mellkas fájdalomra s néha gyors kifáradásra átmentem vele EKG-ra. S egy órán keresztül voltam ott majd mondta hogy van mikor többet dobban de olyan is volt hogy kimaradt.Akkor ez most mi?

Megbeszéltem vele hogy vésse már oda hogy alkalmas vagyok.

Amit megtett de abbana tudatban ha majd tudom megnézessem jobban is ezt. Ilyen lehetséges hogy mindkettő jelentkezik kimaradás s +dobbanás?



#vérnyomás #alkalmasság #szív #szív ritmus #szívritmus zavar.ekg
2019. szept. 13. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Az úgy szokott lenni hogy ha kimarad a dobbanás utána a szív "bepótolja" és sűrűbben dobban. Ebből is szokott lenni a probléma. Érdemes volna elmenned kardiológiára. Akkor tisztázódik minden. Nem kell félni, csinálnak ekg-t, ultrahangot, stressz tesztet (biciklizni v futni kell gépen és közben nézik a szívedet). Esetleg viselned kell egy szerkentyűt 24 órán át ami figyeli a szívedet ha esetleg pont akkor lenne zavar amikor nem vizsgáltak.

Jobb ha minél előbb kiderül h van-e gond mert akkor könnyebb kezelni. De a kimerültségtől is lehet átmeneti zavar, azt megállapítja az orvos.

2019. szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Oh értem így.

Tb-m ugyan nincsen.. így előbb dolgoznom kell egy adagot hogy utána ki tudjam vizsgáltatni.

Sokat sportolok kerékpárral alapból de a utóbbi 2 évben már nagyon hamar elfáradok.

2019. szept. 13. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!