Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet szorongástól, vagy...

Ez lehet szorongástól, vagy inkább szívritmus zavar?

Figyelt kérdés
Két éve magas a pulzusom, de az orvosok szerint idegi eredetű. Tavaly egy este körházba kellett vinni, mert nagyon vert a szívem, de nem szédültem. A kórházban kiderült, hogy 150 a pulzusom, adtak Concort, estére bent tartottak. Reggel mikor kiadták a leletet, kértem, hogy írjanak ajánlanak rá gyógyszert, Magne b6- ot mondták. Azóta szedem is, de vannak napok, esték, mikor felmegy 100 köré a pulzusom. Nem mindig van 100 körül, van amikor lemegy magától, de akkor is 80 felett van nem sokkal. ha ülök, és felugrok, elkezdek sietni, akkor elkezd hirtelen gyorsan verni. Ez normális? Mondjuk nem is sportolok semmit, a tesi órákat sem bírtam, nagyon hamar elfáradok, futni se bírok 400m-nél többet. lehet szív probléma vagy csak nem elég edzett a szívem. Az EKG nem mutat semmi rendelleneset, csak , hogy gyorsan ver a szívem.
2013. ápr. 4. 21:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Tavaly mikor bevittek, sinus tachycardiát írtak a leletre.
2013. ápr. 4. 22:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémám volt. Elmentem kardiológiai kivizsgálásra,ahol kiderült, h mitráls prolapsus okozza.Neked volt kardiológiai kivizsgálásod?
2013. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mikor mondták, hogy bent tartanak estére, akkor még mondták, hogy küldenek kardiológiára, de utána mégse küldtek. Ott mit csinálnak? Nem fájdalmas?
2013. ápr. 4. 22:42
 4/7 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom normális 110-120 között van.
2013. ápr. 4. 22:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Csinálnak terheléses EKG-t, Holter(24 órás EKG), és szív UH vizsgálatot.ezek alapján meg tudják mondani van-e valamilyen szervi bajod,ami okozhatja a ritmuszavart. Menj el a háziorvosodhoz, Ő adhat beutalót kardiológiára.
2013. ápr. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és egyik sem fájdalmas :)
2013. ápr. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindegyiket kötelezően megcsinálják, vagy a tünetek alapján döntenek, hogy melyik vizsgálat szükséges?
2013. ápr. 5. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!