Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógytestnevelés kiváltása?

Gyógytestnevelés kiváltása?

Figyelt kérdés

Régóta vannak problémáim a gerincemmel, kiskoromban is jártam gyógyúszásra, bár akkor még nem fájt semmim.

17 évesen jelentkezett váll és derékfájdalom, ami már oda jutott, hogy egy óra álldogálás után is azt érzem, hogy beszakad a hátam.


Na de a lényeg: voltunk ortopédián, nyitott az egyik csigolyám (spina bifida) kaptam testnevelés teljes felmentést (a vállammal még vissza kell menni, mert a sima röntgenen nem találtak semmit). Intézem a papírokat az iskolában két hete, hogy hivatalosan is felmentsenek, az iskolaorvos pedig beutalt gyógytestnevelésre.

Ezzel csak az a probléma, hogy a város másik felébe kell járnom, már beiratkozni is csak úgy jutok el, ha elkérem magam az utolsó 2-3 órámról. Heti 44 óra + szakkör mellett készülök érettségire és OKTV-re, tartok tőle, hogy nem tudok majd bejárni, ráadásul azt is hallottam, hogy ezek a gyógytesik semmit sem érnek. Ha már valahol muszáj töltenem az időm szeretném, ha hatásos lenne.

Gyógytornával kiváltható a gyógytesi, úgy is megkapom a felmentésről a határozatot az iskolától?

Sokkal jobb lenne a torna, megtanítják a gyakorlatokat és otthon tudnám csinálni ha van egy kis szabadidőm. Akár maszekra is befizetünk, ha az jobbnak tűnik.


Ki mit tud a témáról, hogy lehetne ezt elintézni?



2019. szept. 14. 07:19
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Gyogytesi a gyogytorna, nem lehet ez meg kivaltani semmivel sem.

Ha ennyire gondot jelent kerj teljes tesi aloli felmentest

2019. szept. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem ugyanaz a kettő. A gyógytornát pl. kórházban vagy rekreációs központban tartják gyógytornászok, a gyógytesit pedig egy általános iskolában testnevelő tanárok, ugyanúgy osztályzást kapsz.


A kérvényen amit az igazgatónak írtunk (neten találtunk formanyomtatványt) szó sincs gyógytesiről, az iskolaorvos írta fel.

2019. szept. 14. 08:45
 3/8 anonim ***** válasza:
4%
Állni se tudsz, gondolom 2 hónapig gépeztél és annyit törődtél az egészségeddel, hogy kiskapukat keress, de így is 1 hét után itt hisztizel.
2019. szept. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

XDDDD

8 évig táncoltam, most is csak azért hagytam abba, mert nem bírom fizikailag.

De azzal, hogy itt vezeted le a frusztrációd csak a saját szegénységi bizonyítványod állítod ki. ;)

2019. szept. 16. 08:11
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Akkor milyen segítséget vársz az interneten?

Tanítsunk meg fájdalommentesen állni?

Görbítsük meg a teret, hogy odaérj a gyógytesire?

Menjünk be az igazgatóhoz?

2019. szept. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem, azt várom, hogy ilyen okos válaszokat adjatok :) eddig felülmúltátok magatokat páran


A kérdés: gyógyTORNÁVAL ki lehet váltani a testnevelést és ha igen, hogyan?

2019. szept. 18. 20:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaaaa, de buta vagyok.

Szeptember 15 volt a határidő, hogy igazolást vigyél, hogy te egy egyesületbe sportolsz

Lekésted :D

Az iskola nem kívánságkérés.

2019. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nálunk szeptember 30.

De hogy itt mindenki mekkora médium. A kérdésre válaszoljon már valaki, ne elméleteket gyártson 3 sor információ alapján!!

2019. szept. 20. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!