Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vitaminokra esküsztök?

Milyen vitaminokra esküsztök?

Figyelt kérdés
Most, hogy itt az ősz, szeretnék egy kis "extra" vitaminhoz hozzájutni a kiegyensúlyozott étkezéseken kívül, de nem tudom melyiket érdemes megvenni. Hallottam olyan rémsztorikat, hogy a patikus úgy is azt fogja ajánlani, akikkel szerződésben állnak. :D
2019. szept. 19. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Ami a gyümölcsökben, zöldségekben van- Mesterséges cuccok nem kellemek.
2019. szept. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam, kiegyensúlyozottan táplálkozom, de annyira nyáron se bízom a bolti zöldség/gyümölcsökben, nem hogy ősszel/télen. Mellette szeretnék valami "pluszt" is.
2019. szept. 19. 08:38
 3/11 anarchy666 ***** válasza:
D vitamint lassan mindenképpen celszerű elkezdeni, ahogy csökken a napsütéses órák száma. Esetleg C vitamin, de ha rendszeresen eszel zöldséget, gyümölcsöt akkor ezt annyira nem muszáj. Szerintem mást felesleges így külön változatos taplálkozás mellett.
2019. szept. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
C vitaminra gondoltam én is, talán multira. D vitamin is jó ötlet. Van olyan gyártó, ami nektek bevált?
2019. szept. 19. 09:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Béres csepp
2019. szept. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szelént mindenképpen pótolni kell, mert az nincs benne az élelmiszerekben, ezenkívül napi 4000Ne D-vitamin, 100 mikrogramm K2 vitaminnal és magnézium glicináttal.
2019. szept. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én méhpempőt szoktam enni ősszel és télen 1-2 hónapig naponta, jól felturbózza az immunrendszert.
2019. szept. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én tavaly beállítottam magam egy olcsóbb alap multivitamin (Jutavit) és 1500 mg=3 Spirulina tabletta kombóra -többet ajánlanak belőle csak én inkább arra mentem hogy tovább tartson, és állítom hogy nem is betegedtem le annyit és az az a 1,5-2 hónapom energikusabban is telt. szerintem idén is ezt lépem meg hogy jön a rossz idő, +próbálom a gyümölcsfogyasztást is állandósítani
2019. szept. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!
2019. szept. 19. 20:56
 10/11 Ignis Subdialis ***** válasza:

Multivitaminból már rengeteget átnéztem, és pár éve jött csak ki egy olyan, amire azt mondom, hogy tényleg egy átgondolt és magas minőségű vitamin, viszont annyiba is kerül (GAL). A többi csak kamucucc, maximum a vitaminok felszívódására lehet belőlük számítani tudományos alapon, az ásványi anyagokra nem. Úgyhogy ha olcsóbbat akarsz és nem annyira kamut, akkor esetleg még azokat ajánlom, amiben eleve csak vitaminok vannak, pl. BioCo Multi-immun vagy OCSO abcd... De ezekhez D-t mindenképp hozzá kell szedni, mert az az említett egyetlen jó terméket leszámítva mindegyikben homeopátiás mennyiségben van max.

És azt sok éve pedzegetik a szakcikkek, hogy nem csak ősztől, de nyáron is bőven kialakulhat D hiány és jóval többel kellene pótolni, mint ami ma a napi ajánlott mennyiség, szóval mehet nyugodtan a napi 4000 NE - ezzel egyetértek. És érdemes komplex K-vitaminnal szedni, mert az segíti a felszívódását (meg a C is) és a K+D együtt meg a kalcium kajából való helyes hasznosítását segíti. Persze ha a GAL-t szeded, akkor tárgytalan, abban benne van mindez.

Az a gyanúd meg teljesen helytálló, hogy a növények - különösen télen - nem tartalmaznak megfelelő mennyiséget a számunkra fontos anyagokból. Persze ha otthon termelsz, rendszeresen trágyázol és talajvédő művelést folytatsz, akkor esélyes, hogy megfelelőek a növények is, vagy ha bio cuccokat veszel. De az intenzív mezőgazdaságban termesztett növények alaposan kimerült talajokon nőnek mesterséges tuningolással, és ha nincs a talajban kaja a növénynek, akkor a növényben sem lesz túl sok érték. Ez egyébként folyamatosan kutatások tárgya is. [link]

2019. szept. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!