Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fáj ennyit a hátam?

Mitől fáj ennyit a hátam?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat, szinte napi szinten fáj a hátam. Általában ülés közben jenentkezik. Egyetemista vagyok, így ez szinte elkerülhetetlen. Ha egymás után több (1,5 órás) előadást végig ülök, szinte mindig jelentkezik, de ma pl. második végére olyan szinten fájt, hogy azt hittem, megőrülök.

Nagyjából középen, a gerincoszlopban érződik, olyan, mintha el akarna törni, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak. Először még nem olyan vészes, és ha máshogy ülök, jó lesz. De folyamatosan egyre erősebb, és a végén már mindenhogy fáj, ha kiegyenesedek, ha hátra, ha a padra dőlök, mindenhogy. Csak az segít, ha felállok vagy ha lefekszek.

Érdemes orvoshoz fordulni, vagy majd javul magától? Van valakinek ötlete, mitől lehet, és mit lehetne csinálni ellene?



2019. szept. 25. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyenes háttal ülni.

És órák előtt, után mozigni.

Sportolni-úszni, jógázni

2019. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Egész biztosan nem fog magától javulni.


Ha csak a rossz ülés okozza, akkor sporttal (pl. neten elérhető gerinctornákkal, mély hátizmok erősítésével), tartásjavítással kezelhető.

Tüneti kezelés lehet gyógyszeres vagy szakszerű masszázs.

Az orvos azt tudja megállapítani, van-e valami szervi elváltozás a háttérben. Ha van, akkor kezelni kell. Ha nincs, akkor ő is efféle tanácsokat tud adni.

2019. szept. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elsősegélyként tudom ajánlani a hillvital mesterbalzsamot, vagy maximum balzsamot, de egy kivizsgálás is ajánlatos volna az ortopédián.
2019. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Orvost mindenképpen érdemes felkeresni, legfeljebb nem mutatható ki semmi elváltozás. Ebben a nedves őszi időben azonban lehet számítani vírusfertőzésekre és a herpes zooster vírus (VZ), ami a bárányhimlót okozza, az második vagy sokadik támadás esetén az övsömör nevű betegséget okozza sokszor bőrtünet nélkül, ám a gerincből kilépő idegeknél akár erős fájdalmakat is okozhat (ideggyulladás, neuralgia). Diklofenák tartalmú gyógyszer (Cataflam, Voltaren) jól hat a fájdalom ellen.
2019. nov. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!