Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha legalább napi 11-12 óra...

Ha legalább napi 11-12 óra alvásra van szükségem, és még így is hulla fáradt vagyok egész nap, az valami komoly betegséget jelezhet?

Figyelt kérdés
2019. szept. 27. 16:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Olyan is van, hogy 14-15 órát alszom.
2019. szept. 27. 16:52
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kiégés, kimerültség, stressz, vérszegénység, súlyos vashiány, vitaminhiány, rossz táplálkozás, mozgáshiány - vagy ezek keveréke.

Bizonyos mértékben normális ilyenkor kicsit erőtlenebbnek lenni, vége a nyárnak, sötétedik, hűl az idő, komorodik a természet, stb, de a 11-12 óra alvás ellenére fáradtnak lenni nem épp jó jel. Csináltass egy labort, ha az oké, menj picit táppénzre és pihenj. Javaslom a sportot is.

2019. szept. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Lehet pajzsmirigy is. Nézess egy full vérképet, ártani nem árt.


Helytelen étrend, kevés folyadék, kevés mozgás, kevés levegő... ezer dolog okozhatja még. Én is ilyen vagyok, pajzsmirigy alulműködés, mást nem tudok sajna...

2019. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előfordul szerintem .

Bár a 15 már soknak hangzik.

Próbálj meg 8at , és a sportot én is ajánlom , de nem kell egyből betegségre gondolni.

2019. szept. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1

Nem vagyok kiégve, és nem is stresszelek már, mivel a stressz döntés kérdése, és felismertem ezt az igazságot.

Szerintem egyik sem lehet azok közül, amiket felsoroltál, mert már gyerekkorom óta ilyen vagyok, és azóta csak egyre rosszabb lesz. Azóta pedig többször is voltam már vérvételen.

Nyáron ugyanilyen fáradt vagyok.

2019. szept. 28. 00:37
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenhova biciklivel járok. Napi 10 km biciklizés mindig megvan a munkahelyem távolsága miatt.
2019. szept. 28. 00:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, jó, csak ezt nem írtad le. Gondolhattad volna akkor, hogy ezeket fogjuk írni először.

Ha te mindig ilyen voltál, akkor érdemes lenne gasztroenterológiára menni, meg immunológiára esetleg.


Mert az alvásigény egyéni,és van, akinek magas, de az semmiképp sem normális, hogy "hulla fáradt" legyél 12-14 óra alvás után.

Pszichésen rendben vagy? Mert akkor mindenképp bélflórát és immunt nézetnék.

2019. szept. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Horkolsz? Jó volna az alvási apnoét is kizárni .
2019. szept. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!