Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől függ az anyajegy színe?

Mitől függ az anyajegy színe?

Figyelt kérdés
A legtobb anyajegyem világos, vagy normál barna színű, de a mellkasomon levők elég sötétbarna színűek. Ez mitől lehet? Vagy miert csak azon a területen sötét? Masnak is több szinű van?

2019. szept. 28. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Mutasd meg dokinak. A sötét színű anyajegyeket évente kell ellenőriztetni!
2019. szept. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Májusban voltam bőrgyógyásznál, azt mondta, minden rendben.
2019. szept. 28. 22:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Nemcsak a sötétbarna színűeket kell évente ellenőriztetni. Az magában még nem jelent semmit, hogy sötét vagy világosbarna színűek.
2019. szept. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, mindet ellenőrizte. Volt ezzel korabban problémám, úgyhogy rendszeresen járok, fél évente. Csam nem értem, hogy mitől van hogy az egyik mondjuk vilagosbarna,a másik meg sötétbarna. Novemberben megyem borgyogyaszhoz legközelebb, majd akkor megkérdezem az orvost. Csak kíváncsi voltam, masnak is ennyi féle színű anyajegye van vagy masnak kb.mind egyforma.
2019. szept. 29. 00:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem rengetegféle van színben, és sajnos szabálytalan is sok. Most vettek le rólam egy dysplasticus naevus-t, az már valamivel parább, mert abból lehet a melanoma.

"A melanociták pigmentáció működésében főszerepet játszó sejtek, más néven festéksejtek, melyek a hámrétegben találhatók."

Ott, ahol sötétebb az anyajegy, több a melanocita.

2019. szept. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. szept. 29. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!