Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki mit gondol a tudoszuro...

Ki mit gondol a tudoszuro vizsgalatrol!? Ki mutatja ha valakinek komoly baja van? Tudorakot?

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, kimutatja a rákot.
2013. febr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia!


én minden évben elmegyek önszorgalomból, mivel anyukámnak az én koromban 4 spontán ptx-e volt (mellhártyaszakadás).

Mutatott már ki nekem olyan kétoldali tüdőgyulladást, amit a háziorvosom félrenézett!

2013. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát a tüdőszűrés nem rákra való, szóval a társadalom szűrésére nem igazán jó. lehet ugyan látni rajta, de már csak akkor amikor relatíve nagy. Plusz tüdőszűrésen, csak 1 oldalról készítenek felvételt aminek még a mérete is kicsi, szal max gyanúfelvetésre jó rák esetében.


Amire jó az a TBC szűrése. Erre van kitalálva, erre ok. Minden más esetben csak gyanúfelvetésre jó (max akkor nyújt diagnózist ilyen esetekben, ha nagyon előre haladott a betegség)

2013. febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gabica27-nek


PTX-re sem jó a sima tüdőszűrő. A sima tüdőszűrőt ugyanis belégzésben készítik, míg PTX gyanú esetén kilégzésben kell készíteni a felvételt. Plusz mivel mint már előzőleg is írtam, a felvétel mérete is kicsi (10X10 -es mindössze!), ilyen pici felvételen PTX-et megítélni, hacsak nem óriási, nem lehet. A spontán PTX meg eleve ritkán nagy, még a gyanúját sem veti fel a legtöbb esetben a tüdőszűrő.


Minimum egy mellkasröntgen kellene a kimutatásához kilégzésben készítve a felvételt.

2013. febr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megoszlanak a velemenyek!Akkor a melkas rontgen biztosabb?
2013. febr. 13. 17:21
 6/9 anonim ***** válasza:

egyértelműen jobb. nagyobb (általában 35X35-ös), 2 irányú + a beteget is máshogy állítják be (pl le kell engedni és előre csípő re kell tenni a kezet -> így a lapocka kivetül a tüdőből)


annyi a hátránya, hogy picivel nagyobb a sugárterhelése (de még ez is elhanyagolható), plusz ugye mellkasröntgent nem sima tüdőszűrésre tervezett készülékkel készítenek.

2013. febr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem baj, anyukámnak is egyet úgy fedeztek fel. Amúgy is fontosnak tartom a szűréseket, eljárok a saját érdekemben.

Ha nem megyek el 2011-ben, nem derül ki, hogy mind a 2 tüdőlebenyemben tenyérnyi folt volt! (kanalas gyógyszerrel rendbe jött szerencsére)

2013. febr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vtam tudoszuron,nem talaltak semmit!A hatam meg mindig faj kicsit,az orvos azt mondja gerincproblema!A melkas rontgenbol a gerinc id lathato??
2013. febr. 14. 08:00
 9/9 anonim ***** válasza:

lehet látni mellkasfelvételen is a gerincet, de jobb arról külön gerinc felvételt készíteni. Attól függően hogy hol fáj lumbális(ágyéki),thoracális(háti), cervicális(nyaki) felvételt készítenek, esetleg kiegészítik funkcionális felvétellel (ezt mély előre/hátrahajlásban készítik).


Vagy ha az orvos úgy ítéli meg, akkor MR-t, esetleg CT-t kér a diagnózis felállításához (mondjuk gerincsérv gyanúja miatt).

2013. febr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!