Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fürdés hiánya miatti vastag...

Fürdés hiánya miatti vastag elhalt hámréteget hogyan lehet a leghatékonyabban leszedni?

Figyelt kérdés

Idős beteg emberről van szó, sajnos mozgásszervi probléma miatt kádba nem tud belépni, tüdőbetegség miatt pedig nem bírja a zuhany párás levegőjét (langyos víz esetén sem). Próbálkoztam tusfürdős, szivacsos ledörzsöléssel, de nem nagyon hatékony és nagyrészt olyan hámlós marad.


Most nem szeretném magyarázni, hogy ez miért alakult így, de ha lett volna rá lehetőségem, nem itt tartanánk.


Fújoló kommenteket légyszíves hagyjátok, van elég baj így is.


2019. okt. 6. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Bőrradír esetleg ?

Vagy lábán van a néninek?

2019. okt. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Esetleg testradírt meg lehetne próbálni szerintem és utána a későbbiekben van olyan nedves törlőkendő, azt hiszem Teva, ami felér a szappanos vízes
2019. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
* fürdetéssel. De a patikában ezt meg lehet kérdezni. Sok erőt és egészséget kívánok!
2019. okt. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Irtam privit
2019. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem is a bőrradír jutott az eszembe.

Én először egy gyengédebbel kezdenék, ha az nem válik be, akkor keresnék nagyobb szemcséset.

Sok sikert!

2019. okt. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Én azt mondom, hogy ebben az esetben egy hozzáértő (orvos, bőrgyógyász) véleményét célszerű lenne kikérned.

Van itt nagyon sok "okos" ember, de egy súlyos állapotban levő embernél nagyon ellenjavallt kísérletezgetni.

2019. okt. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne nagyon dörzsöljétek, csak finoman! Mosdókesztyűs lemosás után inkább a megfelelő krémezést ajánlanám, az is felpuhítja az elhalt hámsejteket. Az idős ember bőre vékony és érzékeny.

Egyéb panaszai ellenére, heti egy gyors zuhanyt meg lehetne próbálni, ha sikerülne kivinni. Sima tusfürdő helyett baba fürdető ajánlott.

2019. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a privátot is.

66 éves a hölgy, és 10 hónapja nem fürdött/zuhanyzott. Sajnos oxigénpalackos zuhanyozást sem vállal be, nagyon fullad.

Tegnap a szobai lavóros, dörzsiszivacsos módszerrel próbálkoztam. Bírja a sikálást, csak nem elég hatékony. Próbálom majd a bőrradírt is, meg a testápolózást.

2019. okt. 6. 12:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, orvosként az a véleményem, hogy zuhanyzóban lavorból, szappannal. Nem kell túlbonyolítani a dolgot. Előbb utóbb minden retek lejön.
2019. okt. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak egy ötlet: sminklemoso vagy micellás víz, nagyobb vatta vagy textil zsebkendőre öntve és úgy az egész testét jól áttörölni. Lehet, hogy elmegy egyszerre fél üveggel, de szépen letisztul(hat). A bőrradír jó, de hát azt le is kell vízzel mosni és hogy, ha nem akar zuhany, pára alá állni?
2019. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!