Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok, kb.167 cm, és...

16 éves vagyok, kb.167 cm, és 120kg. Hogyan tudnék lefogyni?

Figyelt kérdés
Pici korom óta jóval több a súlyom az átlagosnál. Ez részben genetika, részben az én hibám. Próbáltam már diétázni, kórházban is voltam már miatta, kb.5 éve. Ekkor 70 kg voltam. Ami azt jelenti, hogy 5 év alatt duplájára híztam. Már levegőt is nehezen kapok háton fekve. És ez már nagyon zavar. Egy dolog van viszont, hogy nem tudom hol az evésben a határ. Most el kezdtem inni ilyen gyógyteát(ukko) pár kg ment le. Tudnátok esetleg valami sportot, étrendet ajánlani nekem? Igazából alig eszek, csak édesség). Nagyon zavar a súlyom.

2019. okt. 7. 23:11
 1/7 A kérdező kommentje:
És kérlek ne támadjatok, elég nehéz ez nekem anélkül is.
2019. okt. 7. 23:18
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyébként 16/L
2019. okt. 7. 23:22
 3/7 anonim ***** válasza:

"Igazából alig eszek, csak édesség"

Na ez a baj. Semmi édességet nem kéne enni, sok zöldség, sok mozgás (először séte, majd kocogás, később kardio)

[link]

2019. okt. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, ezt hallva nekem ez részben mentális probléma, részben pedig hormonális LEHET.


Menj el hormonális vizsgálatra (endokrinológus) és keress egy pszichológust, aki segít neked abban, hogy megtaláld miért viselkedsz így magaddal szemben. Mi ellen védekezel? Miért bünteted magad? Stb.


Sok sikert!

Ne feledd: addig, amíg az okát nem kezeled a túlsúlyodnak, hiába diétázol vissza fogod hízni.

2019. okt. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ha tovább folytatod, hogy alig eszel édességen kívül mást, tönkre fog menni az anyagcseréd és még tovább fogsz hízni..

Az édesség eddigi mértékét mostantól legalább a negyed részére csökkentsd le, kezdj el normális ételeket enni. Nem kell a jóllakott állapotot elérni! ha többször eszel keveset (napi 4-5x) sokkal jobban jársz vele.

Kezdj el zöldségeket gyümölcsöket enni. A gyorskajákat (pizza, hamburger) felejtsd el, nem szabad, hogy a mindennapi étkezéseidben szerepeljen.

A nassolást is próbáld meg kiiktatni az életedből.

Ha például tvzel biztosan elkezd azon járni az agyad, hogy valami édesség kéne.. Nem! Igyál teát, egyél 1-2 banánt meg ilyeneket. Ne kínozd magad annak érdekében, hogy majd tizesével peregnek le rólad a kilók mert az úgy nem fog működni.

Az édesség és nassolás helyett alternatívákat keress. Nasi helyett dobj be egy rágót pl.

Nem szoktam foglalkozni az ilyen "hogyan fogyjak" kérdésekkel mert hidegen hagy.

De neked 16 évesen sok esélyed van még arra, hogy hátha leszoksz ezekről a rossz dolgokról egy kis noszogatásra.

Sok sikert, szívesen segítek privátban is ha szeretnél írj nyugodtan.

2019. okt. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A kerékpározás egyébként sokat segíthet, ha valamilyen formában szeretnél elkezdeni sportolni :D
2019. okt. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Tündér bogàrka. Egyszerű a képlet , valószínű függő vagy, ami mentális probléma. Az emberek ha rádöbbennek, hogy függők és bevallják maguknak, hajlamosak önsajnàlatba burkolózni és ezzel letudni az egészet. De te tenni szeretnél ellene. Ez jó , nagyon jó! Akkor irány egy dietetikus aki elmagyarázza, miért is nem kéne egyáltalán azt a szr édességet enni. Hidd el ,jobb ha egy szakembertől hallod, nem pedig tőlünk ,a névtelenség homàlyàból szólva. Ha tovább hìzol , véged lessz. Ha van rá pénzed irány az uszoda rendszeresen. Az azért jó, mert nem terheled meg az ízületeket és rengeteg energiát egetsz. Bringa is jó, de lássuk be azért heti egy két alkalommal 20-30 km ét tuti nem fogsz letekerni. Az úszás segítene neked még a normális kaja. És nem a koplalás azt sosecsinald
2019. okt. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!