Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen távolság szükséges egy...

Milyen távolság szükséges egy 630 Amperos trafóháztól ahhoz hogy tartósan lehessen élni? Veszély nélkül?

Figyelt kérdés
Milyen távolság kell egy 630A trafóháztól hogy gyerekeknek felnőtteknek ne legyen bajuk...?

2019. okt. 8. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
És honnnan tudod, hogy 630A-es trafóház? Nekem furcsa ez a méret, nem egy szokványos lakóépületek között.
2019. okt. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
12cm
2019. okt. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

630 Amperos trafó szerintem nem létezik. A 630A az 435kVA lenne. 315kVA-es, 400kVA és 630kVA-s trafókat láttam. Ez vagy valami nagyon egyedi trafó, vagy 630kVA lesz. Nagyon kevéssé hiszem, hogy ez így létező méret. Vagy nem Magyarországon van (ott meg bármi lehet). Hol láttál/találkoztál ilyennel lakóházak között?

A dolog másik része, hogy nincs igazolva, hogy bármi káros hatása lenne néhány m távolságon túl. Ha túl közel mész akkor ármütést lehet kapni (nem is kell közvetlen érintés középfeszültségen, hogy agyon üsse az embert). Vannak konteósok akik hisznek abban, hogy a trafó káros, de eddig nincs igazolt káros hatás "normál" (néhány m) távolságon kívül. A mobiltelefon, WIFI, de még a nyári napozás is veszélyesebb elektromágneses sugárzás.

2019. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%
Csak közvetlenül a távvezeték alatt sokáig tartózkodni nem egészséges
2019. okt. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!