Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon fáj a hátam, mit tegyek?

Nagyon fáj a hátam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Valószínűleg tudom miért fájhat a hátam, de több oka is lehet. Átlagosan napi 8-9 órát ülök az iskolában (ebben nincs benne a tesi) és elég kényelmetlen székeken. Túl alacsony vagyok, ezért ágaskodnom kell, hogy a székről elérjem a padot, így néha a vállam is be szokott állni. Nem viszek minden könyvet, csak azokat, amik ha nincsenek ott, egyest kapnék, de így is van vagy 10-12 kg a táskám. Itthon mozgok azért, vannak állataink és nekik kell hurcolászni a vödör vizet stb. Egyszer éreztem, hogy túl hirtelen emeltem fel 2 vödörrel a földről és fájt utána a hátam, de ez már régebben volt. Reggelente semmi bajom, délutánra viszont már mozogni is nehezen tudok, napok óta a földön alszom, mert egyszerűen olyan érzés, mintha az ellebkező irányba akarnának hajlítani. Mint amikor sokat állsz hídban. Szóval mit tehetnék ellene? Szoktam itthon néha edzeni de most nincs rá nagyon időm. Sportolni nem tudok, minden nap 5-re érek haza hulla fáradtan. Esetleg valami gyakorlat a 10 perces szünetekben, vagy valami? Segít, ha leköltözöm a földre éjszakánként? Attól félek hosszú távon az egészségtelen lenne. Szóval várom az ötleteket

2019. okt. 10. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Még ha nincs is sok időd, azért napi 10-15 perc biztos van az egészséged érdekében. Ennyi idő alatt el lehet végezni néhány nyújtó gyakorlatot. Én ezt javaslom.
2019. okt. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2019. okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!