Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbeteg miket ehet?

Cukorbeteg miket ehet?

Figyelt kérdés

Cukorbeteg jön hozzám vendégségbe, de nem tudom miket lehet neki enni. Szúrja magát... Milyen édességgel és ételekkel várhatom, amitől nem lesz rosszul?


Nincs a családban ilyen betegség, úgyhogy nem tudom ez mivel jár.


Köszönöm a válaszokat!


2019. okt. 15. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Keress a neten diabetikus recepteket. Édességet nem ehetnek, csak cukormenteset. A szénhidrátokat kell számolniuk, ebédre általában olyan 50 grammot ehetnek összesen, szóval nem ajánlom a tésztát vagy ilyesmit.
2019. okt. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-e vagy 2-es tipusú? Mert nem mindegy. Bár ha szúrja magát akkor valszeg 1. Én szintén 1 vagyok, főtt kajában kb ugyanazt eszem mint mások, csak kevesebbet. Köretnek inkább krumpli legyen mint rizs.

A desszertnél kell figyelni, az ne legyen cukros. Ha nem akarsz sütni, menj be egy cukrászdába és hozz diabetikus sütit. (Vagy paleot, abban is kevés szénhidrát van).

2019. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hókifli nagyon kevés cukorral vagy pogácsa még belefér? Vagy már az is necces? Nem tudom hogy oldjam meg, mert valami édességet mindenképp szeretnék. A paleo vagy diabetikus ételek nagyon drágák, arra nem akarok költeni.
2019. okt. 17. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem fér bele.már egy evökanál cukorban is rengeteg szénhidrát van, pláne ugye gyorsan felszívódó.

Cukrászdában 1 szelet diab vagy paleo süti ugyanannyiba kerül mint egy normál. Választhatsz. Vagy veszel cukiban 500- 600 forintért 1 szelet sütit. Vagy bevásárolsz édesítöszert, lisztet akár több ezer forintért.

2019. okt. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!