Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon sokat alszom, mit...

Nagyon sokat alszom, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok és már baromira zavar, hogy 12-14 órát is képes vagyok aludni. Egyedül élek, tehát nem is zavar meg senki ebben a tevékenységben. Járok edzeni, de nem vagyok tőle energikusabb. Edzés után haza jövök lezuhanyzok és már húz is az ágy. Félek, ha lesz párom kiábrándul ez végett, bár lehet akkor ő motiválna, hogy többet ébren legyek. De megszeretném oldani ezt a problémát mielőbb.
2019. okt. 18. 02:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy váltott műszakban dolgozom, éjszakázok is. Gondolom ez is hátrány, de a munkám szeretem ezmiatt nem hagynám fel.
2019. okt. 18. 02:08
 2/5 A kérdező kommentje:
Ami még fontos, hogy sokat talán órákat vagyok félálomba, ez mitől lehet?
2019. okt. 18. 02:14
 3/5 anonim ***** válasza:

A váltott műszak velejárója, hogy a kialakult bioritmus felborul, az alvás mélysége változik, felületes lesz az alvás... A szervezet nem tud alkalmazkodni ehhez, a váltott műszak nagyon-nagyon káros, nemcsak az alvás tekintetében, sajnos.

Nem tudnál csak nappal dolgozni és minden nap azonos időben lefeküdni-felkelni? A probléma megoldódna. Nem mindenki szervezete bírja az éjszakázást, sem a váltott műszakot.

Lehet, hogy miután visszaállnál, nem azonnal jönne helyre az alvásod, kellenének hetek - esetleg több mint egy hónap is - de helyre jönne, ha azelőtt nem volt alvással kapcsolatos problémád.

Keress rá: "alvászavar váltott műszak".

Ha teheted, kérd magad csak nappalos műszakba. Szerintem a mély alvási fázis hiánya (bioritmus változás miatt zavart szenved) és az örökös fáradtság miatt alszol ennyit.

2019. okt. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagyon széles szakirodalma van a váltott műszak okozta alvásproblémának, alvásszakértők írtak könyveket erről, hidd el nekem, hogy ez a probléma. Elhiszem, hogy szereted munkádat, de változtatni kell.
2019. okt. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elalvás előtt valami gyógyteán gondolkozok amitől mélyebbet alszom. Heti 2-3 nap ami ennyire alvós.
2019. okt. 18. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!