Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miből áll a vércukor terhelés?

Miből áll a vércukor terhelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár hét múlva mennem kellesz vércukor terhelésre, de nem tudom, hogy mit is fognak ott csinálni? Hallottam olyat, hogy a hasamat fogják megszúrni, valaki azt mondja, hogy csak vért vesznek, akkor most hogy van ez? Ja és a papíron úgy van, hogy vércukor terhelés inzulinnal.

Előre is köszi a válaszokat!

18/F


2010. júl. 16. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
úgy tudom ,h vesznek vért tőled, utána kapsz vmi lötyit, vagy kaját. és akkor időközönként vesznek tőled vért folyamatosan. a lényeg, hogy mérik madj, hogy a kaja elfogyasztása vagy a cukros lötyi után milyen gyorsan és mennyire hogyan emelkedik meg a vércukorszinted.
2010. júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 1 hónapja voltam: sorolnám.

Éhgyomorra bemész.

Először az ujjadból megnézik a pillanatnyi vércukrodat, hogy egyáltalán megihatod-e azt a "löttyöt" ami valójában 180 mg(ha jól emlékszem) tiszta glükóz vízben oldva.

Ha jó az eredmény, akkor vesznek vért a karodból, ez lesz az első eredmény, mert a vénás vércukor a kiinduló.

A löttynek olyan íze van, mintha tömény porcukrot innál meg kb 1 kg-ot. Még a hideg is kirázott tőle.

Ezután 10 perc múlva újra vért vesznek a karodból.

Aztán az első vérvételtől számítva 40 perc múlva megint és végül 2 óra múlva.

A lényeg, hogy az utolsó cukorszint eredmény egyenlő, de legalábbis majdnem annyi legyen, mint az első.Ilyenkor működik 100 %-osan a hasnyálmirigyed. Nekem sajnos nem volt tökéletes, 5 volt az első és 7,8 az utolsó, úgyhogy kaptam is rá gyógyszert egy enyhét és diétát is kell tartanom.

2010. júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, így már minden világos!
2010. júl. 21. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!