Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szappan (baba szappan)...

A szappan (baba szappan) fertőtlenít is rendesen?

Figyelt kérdés
Sokszor eszek valamit (pl csipszet) tv nézés közbe, és van hogy nyomkodom a telcsit is. Ki tudja mennyi baktérium, vírus lehet a telefonon, mivel azt eddig soha nem fertőtlenítettem. Most arra gondoltam szappanos vízzel kívülről átmosom. Ez vajon teljesen le is fertőtleníti?
2019. okt. 25. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Perze, jó erősen átdörzsölöd és tiszta lesz.
2019. okt. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szappan nem fertőtlenítő, de a kosz nagy részét le tudja szedni. Én időnként áttörlöm fertőtlenítő kendővel a telefont, de nem túl gyakran, mert ha túl gyakran használnám, jó kis rezisztens bacikat tenyésztenék ki.
2019. okt. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vannak antibakteriális fertőtlenítők és ugyanilyen szappanok is.

Azzal tudod attorolni. A szappan nem fertőtlenít, csak tisztít.

A kettő nem ugyanaz.

2019. okt. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A baba-szappan attól baba, hogy a gyerek puha, finom bőrét védje, ápolja. Ráadásul a baba általában nem koszos, piszkos. Tehát ez a faktora is a babához van állítva, és nem az uránbányászhoz. Telefont szappannal mosni, hát az nem mindennapi. Inkább vegyél ilyen előre becsomagolt törlőkendőt, és azzal töröld át a készüléket, ha már ilyen tisztaságmániás vagy.
2019. okt. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

# 4

Nem vagyok annyira tisztaságmániás, csak állandóan valami bajom van. most megint folyik az orrom, és rosszul vagyok, és már nem tudok másra gondolni honnan szedem össze mindig a betegségeket...


Köszönöm a válaszokat. Majd áttörlöm alkoholos törlőkendővel is a szappan után, az talán megoldja a problémát..

2019. okt. 25. 10:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy megfázások, nem valami allergia? Doki mit mondott?
2019. okt. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A doki semmit, mert nem jut el addig a dolog hogy lázam legyen. Általában helyrehoz a C vitamin vagy a Neo citran. Apukám szerint csak akkor kell orvoshoz menni ha lázas is vagyok.
2019. okt. 25. 13:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha folyamatos a dolog, akkor az allergia valószínűbb, de egyébként nem csak láz esetén lehet orvoshoz menni. Ha valaki folyamatosan beteg, az immungyengeség miatt is lehet.
2019. okt. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem arra való.
2019. okt. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!