Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 24 óra alatt 5-6 liter folyadé...

24 óra alatt 5-6 liter folyadékot iszok az sok?

Figyelt kérdés
190 cm vagyok 120 kg! Bajom lehet tőle?
2019. okt. 26. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, az sok.

Igen, lehet bajod tőle.

2019. okt. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy-egy nap fordul ez elő, vagy állandóan ennyit iszol? Lemérted, vagy becsülted (az emberek gyakran túlbecsülik, mennyit isznak)? Mennyit pisilsz?


Ha egészséges vagy, akkor ennyitől még nem valószínű, hogy bajod legyen (magát a folyadékot értve, ugyanis ha 6 liter cukros üdítőről van szó, attól lesz bajod). De például cukorbetegség jele lehet a nagy folyadékigény (állandó szomjúság, sok ivás, sok pisilés -> akkor menj orvoshoz). Ha csak azért iszol ennyit, mert sokat izzadsz (tehát nem pisilsz mellé sokat), akkor nem baj, de figyelned kell az ásványi anyagok pótlására. Ezen kívül ha hirtelen sokat iszol, akkor vízmérgezést kaphatsz, de ehhez 24 órára nagyjából egyenletesen elosztani 6 litert kevés, inkább sportversenyeken kell erre figyelni.

2019. okt. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez sok, ráadásul gondolom nem csak teljesen száraz ételeket eszel, úgyhogy az étellel is viszel be valamennyit.
2019. okt. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mennyi az átlag ami egészséges még? Mert akkor kicsit visszaveszek. Koszonom a valaszokat
2019. okt. 26. 08:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkodtam.

Szerintem én olyan 3-4 litert iszok meg naponta.

De rendszeresen sportolok.

2019. okt. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Másfél-két liter víznél többre nincs az embernek szüksége ilyen őszi időben, csak nyáron. Az öt-hat liter nagyon sok. Ha neked ilyen sokat kell inni, hogy ne legyél szomjas, fordulj orvoshoz, mert ez nem normális!
2019. okt. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Konyhán dolgozol? Konyhás ismerősöm ivott ilyen sokat az állando hőség miatt.
2019. okt. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg. Ne azért igyál mert ezt hallottad,olvastad .

Akkor igyál ,ha szervezeted erre igényt tart,szomjazol .

Egy vese problémánál (kő,homok) inni kell hogy távozzon .

Akkor a mennél több folyadék a lényeg .

2019. okt. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És sokat is eszel.
2019. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!