Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyelv piercing mennyire fáj?

Nyelv piercing mennyire fáj?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy nyelv pc-t viszont nem tudom mennyi ideig lesz bedagadva,meddig nem lehet csókolózni stb... Nem ez lenne az első piercingem, van már a köldökömben és a füleim is tele vannak szúrva viszont a nyelv sokkal másabb terület mint ezek. Szeretnék válaszokat kapni az említett kérdésekre és esetleg tapasztalatokat is írhattok. Előre is köszönöm!

2019. okt. 27. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor szúrják akkor szinte nem is érzed,

Viszont utána való kb egy két hét szar mikor enni kell meg feldagad, akkor úgy vagy vele hogy mi a francnak csináltam ezt, de utána már

Tetszeni fog és nem is fog zavarni.

2019. okt. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szúrás érzéstelenítés nélkül is simán kibírható, de szokták lidokainozni azért, hogy az első nap első részében, amíg hat még a lido, addig is kevésbé legyen kellemetlen.

Tudni kell, hogy szúrási napon, a szúrás után nem szabad enni. Éppen ezért előtte kell rendesen enni. Egy kiadós, nagy reggeli, majd egy jó kis tízórai és aznap marad a diéta.

Amit tudok ajánlani, hogy vegyél kamillát és főzd le, majd csinálj belőle jégkockákat. (Se cukor, se citrom, se édesítőszer ne legyen benne, csak a sima kamilla-főzet!)

A gyorsabb gyógyulás érdekében a nyelved pihentesd, amennyire csak lehet. Ez alatt értem azt, hogy ne beszélj, csak ha nagyon muszáj. Csókot ettől még lehet váltani, de franciás, nyelves csókot lehetőleg kerüld nagyjából 1 hétig. Ezt pároddal is meg kell beszélni, már amennyiben van.

Első nap nem lesz még beduzzadva, de második nap reggelén, amikor fölébredsz, akkor már igen. Nagyon nagynak fogod érezni, a nyelvtő fájhat, kellemetlen lesz. A nyelven általában fehéres-sárgás váladék lesz reggel, sajnos jó sok, de normális. Itt jön képbe a megfelelő utókezelés. Azaz már egyből képbe jön, mivel még a szúrás napján is kell legalább kétszer használni. Corsodyl tökéletes, vagy phlogosol. De még a betadine-os oldat is jó. Lényeg, hogy ne legyen túl meleg, se ne is legyen hideg, amolyan szobahőmérséklet-langyos hőfokú legyen.

Öblögetés: minden nap felkelés után, alaposan, minden étkezés után alaposan, ha dohányzol, akkor minden alkalom után, illetve még egyszer, közvetlenül lefekvés előtt.

Érdemes még beszerezni, egy direkt puha sörtés fogkefét (lágy). Első nap este fogmosás csak vízzel, fogkrém nélkül! Második naptól kevés fogkrémmel és arra ügyelj, hogy a nyelved felülete alaposan meglegyen mosva, de a piercing körül csak nagyon óvatosan, ne kapj bele.

Étkezések: Nagyon rossz lesz, főleg az elején. Tilos enni mindenféle tejterméket (tehát tej, joghurt, puding, kefír, tejföl, tejszelet, rudi, tejes sütik, madártej, tejeskávé, tejszínes kaják...és a többi, tehát akármi, amiben tej is van), mindenféle csípős, vagy fűszeres ételt (tehát sajnos indiai ételek, kínai ételek egy része, vagy a mexikóiak kiesnek). Akkor mégis mit szabad? Gyümölcspürék, friss gyümölcs, levesek, tészták, könnyű húskészítmények... stb. Én első reggelre banánt ettem, szenvedősen 2 darabot, majd inkább pürésítettem. Itt jók a nyelős kaják, mint a nokedli. Nagyon jó még a sima kenőmájas magában, a picire kockázott zsírszalonna, húsleves lé sok tésztával, nagyon puhára főtt zöldségek, bébikaják.

Inni szénsavasat ne igyál. A fentebb említett jégkockák első nap lesznek jó barátaid, azokat kell óvatosan szopogatni. Segít majd lentebb vinni a duzzanatot is, de fájdalomcsillapító is. Illetve nyugodtan vegyél be algopirint, mivel jó fájdalom és gyulladáscsökkentő. Én sokat jégkockáztam, és sima hűvös vizet ittam. Gyömölcslevek is jók. Én napi háromszor mostam nyelvemet meg fogkefével és nagyon sokszor öblögettem, mivel dohányzom.

A duzzadás nagyjából 1, másfél hét alatt kezd el szépen lassan leapadni és úgy aharmadik hét vége felé már normál állapotú a nyelv. Az akkori barátnőmmel akkor próbáltuk ki a nyelves csókot és úgy már nem fájt. Fura volt, de ő is és én is szerettük.

Elsőre nagyon szokatlan lesz, hogy ott van a szádban valami, de próbáld megszokni mihamarabb, akkor nem fogod folyton bactatni. Ne játssz vele, lehetőleg keveset terheld.

Elsőnek érdemes titán száras, ékszerrel kérni, akár felárért is. Ne kérd túl hátra és túlságosan előre sem, mert mindkét helyen zavaró lehet. Cseréig érdemes legalább 2 hónapot kivárni, de utána mindenképp cseréltetni egy rövidebb szárasra, lehetőleg akril golyókkal, hogy ne csesztesse a fogzománcot.

Remélem azért tudtam válaszolni erre-arra, de ha lenne még fix kérdésed, nyugodtan írj privátban.

2019. okt. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!