Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 évesen banyapúp ellen mit...

16 évesen banyapúp ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vágyok, és kb. 1-1,5 éve vettem észre a kis púpot a hátam és nyakam között. Sajnos régen nagyon sokat telefonoztam, lógattam a fejem, gondolom ezért is alakult ki.


2 napja rákerestem, mit lehet tenni ellene. Tornát és masszázst is olvastam, illetve a csontkovácsot. Sajnos családi és anyagi helyzetünk miatt nem tudok eljárni csontkovácshoz, apám ki is akadna, mert hogy "majd eltűnik".


Valaki tud esetleg valamilyen jó otthoni tornát/masszázst (amit magamnak is meg tudok csinálni)? Esetleg videóval együtt. Ugyan tálaltam gyakorlatokat, de nem tudom, jól csinálom-e.


Suliban járok heti egyszer gerinctornára, viszont az nem csak ilyen délutáni tesis foglalkozás, szóval nem hiszem, hogy sokat érne, de ki tudja.

Elkezdtem odafigyelni a tartásomra, kihúzott háttal ülök és sétálok.

Illetve olvastam, hogy hátrahúzott fej is segíthet "tornaként". Naponta kb. 10 percet töltök így ülve, de nem folyamatosan, hanem mindig csak egy picit, amikor van időm. (Suliban elég kellemetlen lenne így ülni.) Illetve a nyak jobbra-balra hajtásától is olvastam, hogy segít.

Képet tudok küldeni annak, aki esetleg tudna nekem segíteni. Nagyon szégyenlem, hajam nem merem felkötni, mert csúnya:(


Köszönöm előre is.



2019. nov. 4. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hasonfekve alvas?
2019. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Általában hason szoktam aludni, igen.

Ez lehet a baj? Sajnos máshogy nem kényelmes:/

2019. nov. 4. 21:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy egy lipoma van ott? Azt mondjuk ultrahang látja, hogy az és akkor nem a gerinccel van a baj.
2019. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvoshoz menj, ne kuruzsolj! Utána pedig gyógytornászhoz. Kötve hiszem, hogy annyit telefonoztál, hogy attól fizikai deformitásod alakult volna ki. Akkor az egész fejlett világ púpos lenne.
2019. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen a nyakam (a csontom, röntgen kimutatta). A torna jót tesz, viszont azzal nem fog helyreállni, hogy te masszírozod. Először meg kellene néznie egy szakembernek. A tornánál nagyon fontos, hogy nyújts is ne csak erősíts. Nekem az aerial yoga segített, mert ott a gravitáció miatt nyúlik a hát. Nem azt mondom, hogy járj és fizess érte, de nincs valami hely ahol esetleg tudnál kicsit lógni fejjel lefele? (mint a játszótéren ezek a mászókák, vagy amin edzenek). Persze nem tudom mennyire súlyos, én azt írom le ami nekem segít, de nem vagyok szakember. Az alvásnál a hason alvás a legrosszabb, mivel így a belső szervek összenyomódnak és a nyak is természetellenes pozícióban van. És nem nem fog eltűnni magától.
2019. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%

[link]


Ez egy jó videó erre. Ha nem is értesz angolul, akkor is látod, hogy mit csinálnak. Nem mondom, hogy az életedet fogja megváltoztatni és nem is pillanatok alatt, de ártani nem árthat, ha figyelsz, hogy jól csináld a gyakorlatokat.

2019. nov. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Ez egy jó videó erre. Ha nem is értesz angolul, akkor is látod, hogy mit csinálnak. Nem mondom, hogy az életedet fogja megváltoztatni és nem is pillanatok alatt, de ártani nem árthat, ha figyelsz, hogy jól csináld a gyakorlatokat. (2:30-kor kezdődnek a mozdulatok)


A többit meg már az előttem szólók elmondták.

2019. nov. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Régi kérdésem:) Csak le kellett fogynom...
2021. dec. 11. 17:48
 9/10 anonim válasza:
Lol mi? Nekem is ez a problémám, lehet jót tenne a lógás. Gyógyfürdőkben lehet nyakparnaval a vízben lógni (sajnos nem tudom mi a neve)
2021. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem banyapúpm volt, a csontommal nem volt semmi. Csak el voltam hízva és ott rakódott le a zsír. Azóta 15 kilót fogytam és eltűnt.
2021. dec. 12. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!