Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Két hét próbálkozás után sem...

Két hét próbálkozás után sem sikerült leszoknom az orrcseppről. Miért?

Figyelt kérdés

Volt egy egyszerű náthám, és utána egy-két hétig rá voltam függve az orrcseppre, mert a rendszeresen szedett, allergiára való orrspraymtől sem kaptam levegőt, holott a nátha már elmúlt.

Utánanéztem, hogy lehet leszokni az orrcseppről. Kiböjtöltem két hetet tengervizes oldaton, dugult orral, éjszakai szenvedésekkel, folyamatosan lecsökkentve az orrcsepp mennyiségét (eleinte napi kétszer, majd napi 1-2x, majd volt olyan nap, hogy nem engedtem meg, hogy használjam. De még mindig csak az orrcsepptől tudok levegőt venni, amikor már nagyon elegem van, és használom.

Vagy ez hosszabb folyamat lesz? Egyáltalán nem érzem, hogy változott volna a helyzet az orrcsepp csökkentésétől.


2019. nov. 6. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Forralj fel vizet, hűtsd le, tegyél bele csipet tengeri sót és ezzel csöpögtesd esténként az orrod, nálam ez bevált és leszoktam az orrcseppről.
2019. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már megpróbáltam, de sajnos nem használ, talán 20 percet, utána ugyanúgy bedugul :(
2019. nov. 6. 14:12
 3/7 IronYpetya ***** válasza:

Úú, mér kezdtem elfelejteni, milyen "mókás" ez a helyzet.. Nekem is volt ilyen, először takonykórok miatt, utána szerintem már a függőség miatt - de gyakorlatilag eltoltam zsinórban közel 2 palackkal majdnem egyedül. Egy hónap, napi 4 alkalom kb - ha jól emlékszem.Ezután esett le a tantusz, hogy "ja, ez függőséghez vezet" és persze nélküle fulldokoltam. Elmondom, nekem mi segített, hátha nálad is beválik.


A sós vizes oldat - hát én nálam ez semmi volt, helyette "orrmosót" vettem. Lényegében csapvízzel és tiszta, jódozatlan konyhasóval használtam a mosó palackot, nem akartam a divat-lehúzást megfizetni. Nálunk tiszta a víz amúgy is. Reggel, nap közben ezzel öblítás, az 300ml átmosása bal-jobb oldalon. Erre függjél rá, a napi 1-1 mosás az orrodban, téli szezonban nagy segítség ám a szervezetednek, elkerülni a betegséget.


És akkor: esténként vagy különösen éjjel, visszatértem a függőségi cucchoz. Az alvásodat NE zavarja meg ez, az túl nagy ár.


És így szépen lejöttem róla, észrevétlenül. Ha dugulásom volt nap közben, eleinte több sós mosás történt, ha nagyon nem ment a dolog, akkor muszály adagot fújtam a gyógyszerből, alkalmiként. Este, ha úgy éreztem, erős vagyok és a mosó épp jót tett, akkor elaludtam gyorsan orrmosás után, aztán éjjel, éjfél-hajnal tájban befújtam gyorsan a gyógyszert, visszaaludtam, pá. A többit intézte a szervezet.


Sok sikert!

2019. nov. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Régebben nekem is volt ilyen, a Novorin orrcseppre szoktam rá. 2 évig használtam, minden este. Ha nem volt nálam, pánikba estem és úgy éreztem, hogy megfulladok, mert teljesen megduzzadt az orrnyálkahártyám. Én úgy szoktam le, hogy a leggyengébb Nasivin orrcseppet vettem és azt csöpögtettem helyette kb. 1 hónapig minden este, majd másnaponként és így fokozatosan.Kemény időszak volt az életemben, de szerencsére le tudtam róla jönni!
2019. nov. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ki fogok próbálni mindent, mert már tarthatatlan! Én is Novorinra vagyok ráfüggve... :/
2019. nov. 6. 14:31
 6/7 IronYpetya ***** válasza:
Függj rá a Rhynospray-re. :D Nekem arról a fenti módon sikerült lejönni. Lehet gyengébb? :-O Én meg azt hittem, az már a durva cuccos (nekem más nem vált be anno, de nem teszteltem mindent nyilván).. Bocsi az offért, gondoltam én is leégetek 1 márkát magammal. :D
2019. nov. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Novorinra rá is van írva, hogy max 4 napig használható, ha jól emlékszem.

Használd csak a sós vizes orröblítést, egy idő után nem lesz már olyan rossz.

2019. nov. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!