Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A dm-Ben lehet kapni valeriana...

A dm-Ben lehet kapni valeriana relax nyugtatót.18 eves kor alatt kiadjak?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és az iskola teljes mértékben kikeszit, és nagyon ideges vagyok minden nap. Aludni sem tudok emiatt. Ezért szeretnék szedni ilyen fajta nyugtatót. Csak félek hogy így nem adják nekem ki...

2019. nov. 6. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Dm-ben általában senki nem nézi a korodat, és az ilyen gyógynövényes cuccokat/vitamin készítményeket kiadják 18 alatt is. A Sedatif pc-ről hallottam, hogy esetleg nem adják ki, de nekem simán kiadták anno, gyógyszertárban is. Különben azt tanácsolom, hogy próbálj ki valamilyen gyógynövényes teát először, mint a citromfű stb. Idegessèg ellen többet használnak, mint akár a Valeriana, akár a Sedatif pc. Nekem spec a Valeriana nem sokat használ,( max. könnyebben álomba zuhanok este), es hasonló gondokkal küzdök, mint Te, csak majdnem egy tizessel több vagyok. :)
2019. nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Valeriana nem nyugtató, hanem szorongáscsökkentő. Gyógynövény alapú (macskagyökér), nem okoz hozzászokást, tehát nem leszel zizi, ha abbahagyod. Citromfűteával vagy komlóteával ugyanezt elérheted.
2019. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vehetsz 18 éves kor alatt ilyen készítményeket, de szerintem semmit nem fog érni. Én legalábbis ezt tapasztaltam évekkel ezelőtt, mikor kipróbáltam.
2020. júl. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!