Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem bírja a gyomrom a C-vitami...

Nem bírja a gyomrom a C-vitamint? Valami megoldás van erre?

Figyelt kérdés

néhány éve refluxot diagnosztizáltak. nem szedek rá folyamatosan gyógyszert, az első doboz után inkább átálltam hogy az étkezésben visszafogjam a túl vad dolgokat, meg néha szedek rá valami "zöldet", vagy búzafű vagy spirulina alga többnyire. nem is nagyon rendetlenkedett azóta. ezen kívül egy alap multivitamint szedek, ebben van 90mg c vitamin is.


na és gondoltam így jön a hideg idő felturbózom ezt kicsit, még az 1 grammtól is féltem, mondom bepróbálok egy 500 milis cvitamin rágótablettát. 4. napnál tartok, de nincs jó hatással. érzékenységet érzek a gyomromban, belemben, nem is nagyon tudom meghatározni, érzem a savat, és éhes vagyok egész nap mint az állat. csak erre tudom visszavezetni mert előtte nem voltak ilyen tünetek jó rég. létezne hogy ez az össz 590 miligramm már sok legyen számomra? arra gondolok hogy ugye mások több grammot esznek folyamatosan, meg vannak egész extrém esetek is akik átesnek a másik oldalra, aztán mégsem kísérti őket ilyen mellékhatás. mit csináljak? próbáljam meg eltörni és 250+90 verzióval próbálkozzak egy napra, vagy az is hasonlót produkálna?


2019. nov. 12. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is refluxos vagyok a multivitamint nem bírom max ha mellé eszek valamit de inkább átáltam a rendes gyümülcsökre.Ha te azt félbetöröd akkor hagyd a fenébe és inkább egyed a gyümölcsöt rendesen.
2019. nov. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem a C vitamin a baj, hanem a tabletta maga. Altalaban eleg nagy; irritalhatja a nyelocsoved, vagy hozzajarulhat ahhoz, hogy a gyomorsav feljusson a nyelocsovedbe. Kiprobalhatsz mas markakat/kiszerelest, lehet talalsz kisebb vagy mas formaju tablettat. Ha pedig nem megy, jobb nem szedni. Ugysincs tul sok bizonyitott hatasa...
2019. nov. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne szedd.

Vegyél gyógyszertárban por formájában aszkorbinsavat, késhegynyi elég és nem jut le a gyomrodig. A rágótablettának is ez lenne a légyege, de ezekben annyi adalékanyag van, hogy akármelyik összetevője okozhat ilyet.

2019. nov. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!