Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kérdésem pusztán kíváncsiságbó...

Kérdésem pusztán kíváncsiságból fakad: miféle bentlakásos intézmények vannak fogyatékkal élők számára?

Figyelt kérdés

Több esetre is gondolok, hogy pontosítsam: Például ha valakinek súlyos értelmi fogyatékossággal jön világra a gyermeke (teszem azt oxigénhiányból fakadóan a születése során), és nincs lehetősége, megfelelő anyagi helyzete, hogy normális ellátást biztosítson neki otthon (illetve ide sorolnám még azt is, hogy például nem akarja, mert mondjuk van már 2 másik, egészséges gyermeke, és nem akarja tönkretenni az egész családot). Másik példa, amit gondolok: Down szindrómás, cselekvőképtelen, de már felnőtt ember, ha a szülei meghalnak, és nincs testvére, élő rokona, aki önként vállalná, mi lesz vele?

Illetve láttam egy kérdést itt egyszer, ahol egy 6 éves súlyosan autista gyermeket akart édesanyja bentlakásos intézetbe adni, de normális választ ő sem kapott.

Szóval ilyen esetekben hova lehet "beadni" az adott rokont? Nem szeretnék vitát szítani, pusztán elgondolkoztam (nálunk a családban Down szindrómás személy van, egyelőre a szüleivel él, szóval valamilyen szinten aktuális lehet a kérdés előbb-utóbb).


2019. nov. 17. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Több ilyen intézmény van az országban. Olyan, mint az idősek otthona, csak fogyatékkal élőknek. Az önkormányzatnál kell érdeklődni, vagy az eddig kezelő intézménynél, vagy a neten lehet keresgélni.
2019. nov. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2019. nov. 17. 19:39
 3/4 anonim ***** válasza:
2019. nov. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Rákerestem ezen az oldalon próbaképp a fogyatékos személek otthona menüpontra, egy Baranya megyei otthont dobott ki, ahol 28 fős a megengedett létszám. Nem tudom elképzelni, hogy mi lesz azokkal a szegény emberekkel, akiknek meghalnak a szülei, és magukra maradnak (de mondjuk bizonyos esetekben egy napig sem lennének életben segítség nélkül...)

2019. nov. 19. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!