Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy ilyen ember már alkoholista?

Egy ilyen ember már alkoholista?

Figyelt kérdés

Napi 3-4 dl vodka vagy pálinka és mellé 1-2 sör. Hétvégén ez a mérték több.

A stresszes, kilátástalan életmóddal magyarázható vagy alkoholista?


2019. nov. 20. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
3-4 deci vodka vagy pálinka naponta? Az már nem piskóta, jó eséllyel függő az illető.
2019. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, alkoholista.
2019. nov. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Az alkoholista az mindig az, akit utálsz, de ugyanannyit iszik mint te.
2019. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Örök vita, hogy ki számít alkoholistának. Aki napi rendszerességgel iszik alkoholt az az én szememben még nem feltétlenül az. Csak akkor lehet megtudni, ha abbahagyja és bírja.
2019. nov. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát a függőség így működik kb minden szernél.. Van valami probléma/nehézség az ember életében, de az embernek valahogy nincs ereje ezzel foglalkozni. Erre benyom valami szert. Ha ezt rendszeresen csinálja, azért hogy a véka alá söpörje a problémákat - akkor függő. Ha alkohollal, akkor alkoholista, ha droggal akkor drogfüggő. A lényeg hogy nem igazán a problémák megoldásával foglalkozunk, hanem valamivel "elvarázsoljuk" magunkat egy időre. Ez a függőség alapja. Aztán a bódítószerek használta előbb-utóbb szintén problémákat okoz az ember életében, és utána ezen "következmények" elől is csak menekülünk tovább, tovább, tovább.

Van aki soha nem áll le, és így nyomja a halálig. De van olyan aki egy idő után megunja, vagy az egész folyamat már fenntarthatatlanná válik, és akkor valahogy abbahagyja ezt az egészet (általában segítséggel) és elkezd szembenézni önmagával, és az élettel járó nehézségekkel. Azonban jó nehéz út lesz, mert az örökös "meneküléssel" ellentétben akkor meg kell oldania mindazt a problémahalmazt amit korábban létrehozott. Szóval sokkal nehezebb így felállni, mint aki csak egy általános séma szerint éli az életét. Valamint ezek a "szokások" örökké benne maradnak, és bármikor könnyen vissza is eshet. Tehát hiába hagy ki valaki éveket egy jól elvégzett rehab után, akár egy rossz nap elég hogy újra használjon valamit, és az egész kezdődik elölről. Vagy valahogy így van...

2019. nov. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja azt akartam még írni hogy nem a "stresszes, kilátástalan életmód" miatt lett alkoholista.

Hanem megjelent a "stresszes, kilátástalan életmód" az életében, és ahelyett hogy nagy nehézségek árán ezt az életet megváltoztatta volna, inkább beletörődött, és az ebből következő állandó "nyomást" az alkohollal vezeti le. (Tehát ez az ő reakciója az adott dologra.) Vagyis amíg iszik arra az időre végre nem a problémákkal teli életével van elfoglalva. Ez pedig idővel szokássá vált nála.

És azért nehéz kilépni ebből az egészből, mert már nem csak a "kezdeti" problémákkal kéne szembenéznie (amikkel már akkor sem tudott mit kezdeni) hanem az azóta (főleg az ivászat miatt) létrejövő "új" énjével, és az ez (életmód) által gerjesztett problémákkal is.

Felmerül a kérdés ha valaki már x problémával sem bírt el, akkor majd most hogy bírna ez x+y-al. Állítólag a rehab sokaknál működik, de egyébként nem tudom. Pl én már sok-sok éve próbálok leszokni teljesen sikertelenül. (Igaz én drogfüggő vagyok..)

2019. nov. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Napi 3-4 deci vodka + pár sör? Már a felétől is vérbeli alkesz.
2019. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!