Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy egy kevés...

Mi az oka, hogy egy kevés alkoholtól is szinte vörös az arcom?

Figyelt kérdés

Nem tudtam melyik témakörbe illik ez, úgyhogy bocsi ha rossz helyre tettem. Nem vagyok egy nagy alkoholivó, ha iszok is akkor is max egy kèt pohárral. Néhány hónapja kezdődött az, hogy ha megiszok egy kis pohár pálinkát vagy egy pohár pezsgőt, pár perc múlva egyből elkezd pirosodni az arcom, melegem lesz. Nem is iszok erős italokat,mégis ez van. Már szégyellem nagyon, hogy az asztalnál mindig én ülök vörös fejjel. Lehet ez így viccesen hangzik, és tudom szerencsétlen vagyok de szerintetek mi az oka? Tudom nem kötelező alkoholt inni. Van más is így? Lehet magyarázat az, hogy ritkán iszok ilyeneket, de korábban sem ittam gyakrabban, mégsem látszott rajtam.

25N


2019. nov. 23. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert nagyon kitágulnak a hajszál erek .
2019. nov. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Ez ellen sajnos nem tudok tenni ezek szerint.
2019. nov. 23. 18:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kizárt, hogy allergiás vagy az alkoholra(hisztamin érzékenység), esetleg rosacea lehetséges még. (az erek kitágulása mellett gondolom ezt)


Ismerem a szitut, pont ugyanígy vagyok én is, és nagyon gáz.

2019. nov. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ugye milyen kellemetlen ez? :(

Én már kerülök minden ilyen szituációt ha lehet, de a héten is vendégségben voltam, megkínáltak egy pohárral, nem akartam visszautasítani pedig tudtam hogy megint ez lesz. Éreztem, hogy ég az arcom miután megittam.

2019. nov. 23. 21:36
 5/6 amatorkriptozoologus válasza:
vérnyomásta gyanakodtál? akár az emelkedés is okozhatja akkor meg jobb ha nem iszol.
2019. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is ugyanez a bajom, bár szerintem anyukám után. Neki sokkal jobban előjön ez, szinte mint aki leégett olyan az arca, dekoltázsa. Nekem szerencsére nem ilyen súlyos, de azért elég piros szokott lenni. A vérnyomás nem tudom mennyire befolyásolja, mert anyukámnak átlagos (a magashoz közelebb áll), nekem pedig nagyon alacsony. Talán az elpirulásnak lehet köze hozzá, hogy aki hajlamos rá, az a piától is hamarabb vörösödik. Minden esetre, ha van valami tipp ellene szívesen fogadom én is.
2020. febr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!