Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért csak receptre lehet...

Miért csak receptre lehet venni influenza elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Nem tartozom a veszélyeztetettek közé, így nekem nem is ingyenes, de még 2 éve nem kellett recept. Most miért kell? Ki találta ki, hogy ezzel is terheljék a háziorvost, és engem is, hogy kétszer kell sorba állni a dokinál?

2019. nov. 29. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A magyar kormány hobbija, hogy mindent vény kötelessé tesznek.

Számos más példát is lehetne erre mondani. Pl a sürgősségi fogamzásgátlók az egész unióban vény nélkül kaphatóak, hiszen azért lenne sürgősségi. Nálunk? Takarodj el receptért, ülj órákat az orvosnàl.


Ez van, tök értelmetlen. Az oltás is simán lehetne vény nélkül kapható, hogy ne kelljen 2 kört futni miatta, órákat ülni a betegek közt egészségesen.

2019. nov. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert sokan voltak olyanok akik maguknak szúrták be. Egyszer én is. A gond ott van hogy mellékhatásai maradandó fogyatékosságot is okozhatnak a nem megfelelő körülmények között. De amúgy is. Többek között cukorbetegséget és autoimmun betegeknél még ennél is súlyosabbakat, a betegség újbóli fellángolását.
2020. szept. 26. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsi, lehet, hogy nem jól fogalmaztam meg a kérdést.

Még 2018-ban a háziorvosnál volt pl. 600 vakcina, én elmentem hozzá, ő pedig beadta. 2019-ben már elmentem hozzá, ő felirta receptre, én elmentem a patikába, kiváltottam, 20 perc múlva megint beültem a váróba, és kivártam megint a soromat, hogy beadja a doki. Elment fél napom ezzel.

Pár hete tapasztaltam, hogy már a tetanuszt is patikában kell kiváltani. Régen ha megsérültem, ellátták a sebet, és automatikusan kaptam tetanusz oltást, ha az utóbbi 10 évben nem kaptam. Pár hete megsérültem, ellátták a sebet, fertőtlenítették, varrták, majd felírták az oltást, én kiváltottam 4000 forintért, majd másnap visszamentem, hogy beadják. Lassan a cérnát és a kötszert is receptre fogják felírni, és mehetünk a vérző, nyílt sebbel a patikába.

2020. szept. 26. 09:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja igen. A háziorvosoknál azért volt annyi vakcina, mert akik ingyen kapják, azoknak nem kellett patikában kiváltani. Nekem patikában kell, de recept nélkül lehetett venni. Most plusz köröket kell futni. Amúgy sokan nem veszik fel az oltást, ezért volt olyan rendes a doki, hogy ingyen beadta nekem is, mert elég sok kimarad minden évben.
2020. szept. 26. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!