Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan és milyen eszközzel...

Hogyan és milyen eszközzel lehet a legkönnyebben porrá törni egy filmtablettát?

Figyelt kérdés

Van egy gyógynövény alapú tabletta, amire azt mondta a pszichológusom hogy próbáljam meg felezni, negyedelni, de ha késsel elvágom (nem is tudom rendesen), akkor éles lesz a széle és úgy nem jó lenyelni, plusz baromi keserű is.

Arra gondoltam valami kis mozsárban vagy őrlőben teljesen porrá lehetne őrölni, elkeverni cukorral vagy italba tenni és úgy könnyebb lenne bevenni és adagolni.

(Remotiv Extráról van szó egyébként)


2019. dec. 3. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hat en ha valamit fel akarok picire törni es nincs mozsár vagy ilyesmim itthon akkor fogok egy kisebb zacskót és megfogok egy kloffolót vagy kés lapjával és hat szét kell ütögetni a zacskóban utana meg csak beleöntöd valamibe.
2019. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A filmtablettákat,ha nincsen rajtuk felező,negyedelő vonal.akkor nem szabad eltörni,vagy szétnyomni,mert éppen azért van rajta "filmréteg",mert a töréssel nem ott oldódik fel ahol kell és veszít a hatásából.
2019. dec. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Két kanál közt.
2019. dec. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2-es. Erre én is gondoltam, de mivel itt orbáncfű a hatóanyag, és azt teában is szokták inni, szerintem nem annyira számít.

A kés+Klopfoló+zacskós megoldás tetszik, szerintem ki is próbálom.

2019. dec. 4. 14:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Viszont elképzelhető,hogy olyan formában van a tablettában,ami a gyomorsav hatására "megsemmisül" és elveszti a hatását.
2019. dec. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Közben találtam ilyet, ehhez mit szóltok?


[link]

2019. dec. 6. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!