Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért elterjedt tévhit Magyaro...

Miért elterjedt tévhit Magyarországon hogy a Rivotril "erősebb" mint a többi benzo?

Figyelt kérdés

Azért írtam márkanevet, mert így valszeg többen ismerik.


Rivotril=klonazepám


Pl. Xanax, Frontin=alprazolám


A klonazepám tovább tart, viszont kevésbé "üt". Ezért általánosabb szorongásra alkalmasabb a Rivotril, de pánikbetegségre az alprazolám logikusabb. Tehát másra valók.


A "legeufórikusabb" benzo pedig talán a temazepam (Signopam altató például).



2019. dec. 6. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Nem tévhit. Inkább egyénfüggő kor/nem/súly/használt dózis alapján így gondolom. Alprazolám engem álmosít nem igazán jó,bár a semmitől több.

Nem tudom neked mit ad a temazepám ,de szerintem egy iszonyat erős altató. Bár aki aludni nem tud annak valóban kincs lehet.

De a rövid válaszom: Kinek mi jön be.Mi a baja ,és mi hat neki igazán.Nekem a Rivotril.

2019. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1#


Persze, 100% igaz hogy egyéni. Pl. én csak akkor alszom benzo-kon ha akarok, vagy nagyon magas dózist vettem be. Mások pedig 10mg temazepámtól elalszanak, pedig toleranciám sincs. Aki ébren marad temazepám mellett annak gyakori vélekedés hogy "durvább" az eufória mint a többi benzo.


Az alprazolám viszont a legtöbb embernek euforikusabb mint a clonazepam, mivel tudtommal gyorsabban növeli a dopaminszintet, gyorsabban üt mint a clonazepam.


Tehát egyéni különbségektől eltekintve általánosságban tévhit.

2019. dec. 8. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Én még nem vettem be temazepámot ,de hallottam róla.

Rivotrilt írnak fel boldogabb nem vagyok tőle ,elég jól megszoktam. Kedélyállapotom az jobb ha beveszem.


Signopamot kipróbálnám ha lenne rá lehetőségem.

De nem merem felíratni ,mert lehet még a Rivomat is lecsökkentenék ,és az mondanák ,hogy gyógyszerfüggő vagyok :-)

2019. dec. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, ha használ valami akkor ne tudja meg az orvos hogy élvezi is az ember :D


A temazepámot rövidtávra írják, átlagban maximum 10 nap. A tényleges maximum 4 hét. Napi max. adag 40 mg, nekem már 30 is elég durva volt ha visszaélésről van szó.


De az eufória már 1 tablettától is bőven észrevehető nálam, ami az átlagos adag.


További különlegesség, hogy az olyan ritka benzok közé tartozik amelyek orrból is felszívódnak. Úgy 1-2 tabi is durvább eufória, kevésbé szedáló.


Valószínűleg azért alkalmazzák csak rövidtávon, mivel hosszútávon kimutathatóan neurotoxikus

2019. dec. 11. 02:41
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Még a Váliumról mondanak jókat. Azt is kipróbálnám.

De az ismeretségi körömben sajnos nem szedi senki.

2019. dec. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
A vákuum,seduxen,meg rivotril azért jobbak mert 3-4x annyi a felezési idejük mint a frontinnak meg a xanaxnak ezért nem kell pár óránként bekapkodni őket hogy megmaradjon a hatás+szelídebben jönnek az elvonási tünetek a hosszú felezési idő miatt, a Xanax meg frontin hirtelen üt. Még alvásgondra is jobb a rivotril vagy valium/seduxen mert a hosszú hatás miatt kevesebb az esélye hogy felkelsz éjszaka. Nekem a frontin hajnal 1-2 ig jó volt utána amint kiment a hatása egyből felkeltem
2019. dec. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!