Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kóla helyett mit igyak?

Kóla helyett mit igyak?

Figyelt kérdés
A helyzetem egy kicsit bonyolultabb az átlagnál, megpróbálom röviden leírni az előzményeket- 10 évig nagyon önpusztítóan éltem, alkoholt ,energiaitalokat ,nagyon sok kávét fogyasztottam ,renszeresek voltak a hajnalig tartó bulik,a napi pár óra alvásoknak meg a sok méregnek köszönhetően összeomlott az idegrendszerem,pánikbeteg lettem amiből 2 év kínlódás után sikerült nagyjából kigyógyulnom , de az inszomnia a mai napig gyötör ,csak rivotrillal tudok elaludni próbáltam rengeteg altatót ,nyugtatót de csak a rivó hat, esti 2-6 mg, csak egy gond van , az hogy a klonazepám felezési ideje hosszú tehát másnap délig be vagyok sztondulva tőle ,ha kávét iszom reggel a fejem még tompább lesz és alig tudok gondolkodni, a kóla az hat mintha az ellenszere lenne a ricsinek ,megiszok pár pohárral és helyre jövök tőle ,naponta egy litert legúrítok kb. 1 éve és azt vettem észre hogy hízok tőle, lassan de biztosan, a zéró cukrosat nem tudom meginni , hányingerem van az édesítő szerektől. Mit javasoltok a kóla helyett?Elsősorban olyanok válaszát várom akik kólafüggők voltak. Köszönök előre is minden választ.

#kóla #Rivotril #inszomnia.
2019. jún. 14. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
10 éve nagyon önpusztítóan éltél? Hát most is! Masszív gyógyszerfüggő és koffeinfüggő vagy, amivel totálisan összezavarod az idegrendszeredet! Ezt a lórúgásnyi adagot orvos írja neked? Helyre kell tenned az életedet pszichiáteri-pszichológusi segítséggel, nem tovább ásni magad egyre mélyebbre!
2019. jún. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Többszáz szemet egyszerre hivatalosan nem is írhatnak ki az orvosok, de feketén eladnak 1000 szemet is ha megvan rá a pénzed, sajnos az én keresztem a súlyos alvászavar, más cukorbeteg vagy szívbeteg, magasvérnyomásos stb... Nekem ez jutott, az inszomnia, 7 hónapig bírtam ki tisztán,nem szedtem semmi nyugtatót, altatót, az álmatlanságtól teljesen felörlődtem napközben állandóan szédültem, nehezen koncentráltam , ingerlékeny voltam ,egyszer a tükörbe néztem és megijedtem magamtól 32 évesen kinéztem legalább 45-nek annyira gyűrödt volt az arcom, akkor döntöttem hogy inkább az altatók mint pár év múlva a gödör.

Nem akarom reklámozni a benzókat, az én esetemben a rivotrilt de 3 hét normális alvás után helyrejöttem külsőleg és pszihésen is, csak egy probléma van velük, a tolerancia, olyan 3 hónapig elég volt egy 0,5 mg-os sárga estére, azután már másfél majd kettő, utána váltottam a kettesre, úgy csinálom hogy kiteszek az ágy mellé este három szem 2 mg.-ost és szedegetek belőle amíg el nem alszom, altalában elég 4 mg, de van amikor mind a három szem legurul, a pszchiátriára jártam pár éve kísérleteztek rajtam mindenféle bogyókkal, míg az egyiktől cluster féle fejfájásom lett (ami utána még fél évig kínozott ), akkor kidobtam az összes vacakot, és nem mentem vissza többet újakra cserélni.

2019. jún. 15. 09:09
 3/4 anonim ***** válasza:
A már kialakult cukorbetegség visszafordíthatatlan állapot, de a pszichés eredetűvel lehetne valamit kezdeni, persze a tied már olyan masszív, hogy az sokáig tart. Így a végállomás az idő előtti halál vagy teljes agyi tönkremenés, mert olyan és megállíthatatlanul növekvő mennyiségben árasztod el a szervezetedet kemikáliával. De hogy az altatót (amit még önmagában valahogy meg lehetne érteni) még ráadásul élénkítőszerrel kombinálod, az végképp a totális irracionalitás. Kezdd el lassan csökkenteni az adagot bemérve, hogy mennyi az, amitől még elalszol, de másnap nem mosott rongy leszel tőle. Nem hiszem, hogy minden rivotrilos ezt a túladagoljuk-túlellenszerezzük játékot játssza. Találnod kéne egy megfelelő szakembert, aki kivezet téged erről a lejtőről. (De ha kóla helyett legalább csak koffeintablettát vennél be, amit én a fentiek miatt nem támogatok, akkor legalább a cukorterheléstől megszabadulnál, mert így még a fentiek mellé bejön egy jó kis cukorbetegség, fogszuvasodás, csontritkulás is.)
2019. jún. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van valami javulás ?
2019. dec. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!