Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A barátom bánikbeteg. Mit...

A barátom bánikbeteg. Mit tudok kezdeni vele?

Figyelt kérdés

A páromnak bánikbetegséget állapítottak meg. Nem szeretnék szakítani vele, szóval a "mit tudok kezdeni vele" nem erre értendő.

Ha mellettem jön rá egy ilyen roham, mit tudok vele kezdeni? Hogy tudom lenyugtatni stb.?


A válaszokat előre köszönöm


2019. dec. 14. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez engem is érdekelne, én is pánikbeteg vagyok... 24/L
2019. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szedjen magnéziumot.Magnerotot vagy a B6+Mg nekem nagyon sokat segített.
2019. dec. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos sehogy. A pánikrohamot kívülállóként nem lehet kezelni.

Próbálhatsz hatni rá (bíztatással, érveléssel...), de roham közben gyakorlatilag nem foglalkozik a külvilággal, csak az van amit az ő agya diktál.

Ilyenkor max. a helyzetet tudod kezelni.

Hozzá lehet szokni, de az adott helyzeten nem tudsz változtatni. Meg kell várni a roham végét. (ha csak nem akarod le szedálni)

2019. dec. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2! Most az a kérdés, hogy roham esetén mit tud tenni a kérdező.
2019. dec. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Ne hagyja magára,simogassa a hátát,fogja a kezét,vigye ki a levegore.Kérje meg hogy fusson vele,terelje el a figyelmét.
2019. dec. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére ez a betegség nem szervi eredetű. De persze ettől még komoly betegség, beszéltetni kell, nyugtatni, hogy ott vagy mellette nem lesz semmi baj.

Van aki annyira bepánikol, hogy ájulás közeli állapotba kerül, ilyen esetben érdemes akár leöltetni, ha más nem a patkára. Van, hogy annyira súlyos az helyzet, hogy haza se tudd menni, ilyen esetben nyilván nem kell kínozni, akkor taxi.


Egy barátom is volt pánik beteg, ketten voltunk vele, 500-600m voltunk a lakásától és taxit kellett hívnunk.

Szerencsére a gyógyszerekkel normalizálódott az állapota.

2019. dec. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus, rosszabb esetben pszichiáter a megoldás.
2019. dec. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Volt ájulása 2 hete hétfőn, akkor derült ki. De azóta sokszor akár egy vita után is látom rajta, hogy mindjárt megint össze esik. Rosszul van, szédül, remeg...
2019. dec. 15. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!