Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napok óta tartó kisebb szívrit...

Napok óta tartó kisebb szívritmuszavarok. Időjárási frontoktól lehet?

Figyelt kérdés
Péntek óta gyakran érzem, hogy bedobban "botladozik" néha a szivem. Régebben is voltak már ilyen időszakjaim, hogy pár napig ezt csinálta, aztán elmúlik. Nem találom az okát, mert ugyanúgy csinálok mindent, mint máskor. Mivel tél van, talán kevesebbet iszok és az időjárási frontok is jönnek-mennek. Amúgy is télen labilisabb a keringésem. Ti szoktatok ilyet érezni? Pér éve hasonló okokbol volt rajtam egész napos ekg-is, de veszélyes szívritmuszavart nem találtak. Most ezzel rohangáljak megint dokihoz, vagy majd elmúlik. Ez amúgy pms tünet is lehet? Mert mensi előtti napokban vagyok és nekem a hormoningadozás a vérnyomásomat meg a szivemet szokta csesztetni, csak érdekes módon nem mindig...
2019. dec. 14. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg sima extrasystole. Van egy felesleges plusz ütés a ritmusban. Az emberek kb.80%-ánál előfordul. Néha észre sem veszed,néha panaszt okoz. De nem ártalmas. Ha voltál már kivizsgálva akkor valószínű semmi bajod ezen kívül. Pms-nél lehet érzékenyebb vagy rá és jobban érzed. Ha fáradt vagyok én akkor szoktam erősebben érezni.
2019. dec. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem stressztől volt , voltam kardiológusnál és ő állapította meg, h nincs szervi eltérés, csak abban az időszakban nagyon stresszes munkám volt.
2019. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez extrasystole és okozhatja front, lelki megterhelés is. Egyébként szinte nincs olyan ember aki ne tapasztalt volna még ilyet. Szedjél magnézium citrátot!
2019. dec. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!