Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan van a hosszan tartó...

Hogyan van a hosszan tartó szoptatás, amikor már több gyermek van?

Figyelt kérdés

Az M5-ün volt egy előadás, hogy milyen hasznos min.3, de esetleg 6-7 éves korig is szoptatni.


De akkor mi van, amikor kisebb gyerek születik? Vagy 6-7 éves korig akár több testvér is lehet. Mit lehet akkor csinálni?



#kisebb testvér #hosszan tartó szoptatás #6-7 éves kor
2017. szept. 23. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Ez hülyeség. Egy éves kor után már nem hasznos a szoptatás.

Ekkor már rendes étel kell a gyerekeknek és jó a tehéntej is. Sőt: Holland kutatók megállapították, hogy egyéven túl már toxikus lehet az anyatej.

Régen a cigányok és a szegény, primitív nők szoptattak sokáig,

. Nem kell mindent elhinni az állítólagos tudósoknak sem.

2017. szept. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Te vagy a primitiv elozo.

Sut rolad a sotetseg.

2017. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

Epp ellenkezoleg, elso, 1 eves kor folott az anyatejnek mind az immunanyag- mind a tapanyagtartalma megno, bar nem ez volt a kerdes.


Sokanszoptatnak tandemben a hosszan szoptatok kozott tobb gyereket is egyszerre. Sok gyerek a teso erkezese elott mar magatol elvalasztja magat, legkesobb a varandossag alatt, de vannak, akik nem, vagy a kicsi szuletese utan ujra szopizni akarnak. Ilyen esetre megoldas lehet, hogy az egyik mellbol az egyik, a masikbol pedig a masik gyerek kap, igy azt az eletkoruknak megfelelo osszetetelben kaphatjak. Van errol a neten is egy kep, ahol ket poharban a ket mellbol lefejt tej lathato, es latszik, hogy az egyik a kisebb, a masik pedig a nagyobb gyerek miatt nez ki ugy, ahogy, es a mennyiseguk is eltero.


Regen voltak szoptatos dajkak, akik tobb gyereket is szoptattak egyszerre, A tejtermeles kereslet-kinalat alapjan mukodik, minel tobb inger eri a mellet, annal tobb termelodik (es forditva). Tehat a mennyiseg adott. Az osszetelt meg igy lehet beallitani, hogy az egyik mell az egyik gyereke, a masik a masike, es a nyaluk alapjan az anya teste megkapja az informaciot, hogy milyet termeljen az adott mellbe.

2017. szept. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Kivancsi lennek arra a holland kutatasra, belinkelned legyszives?
2017. szept. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

"Az osszetelt meg igy lehet beallitani, hogy az egyik mell az egyik gyereke, a masik a masike, es a nyaluk alapjan az anya teste megkapja az informaciot, hogy milyet termeljen az adott mellbe."


MUHAHA!!! :DDD

2017. szept. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Toxikus?? Anyám.... nagyon sok baromságot olvastam már a szoptatással kapcsolatban, de ez viszi a pálmát.


Hogy valaki a kérdésre is válaszoljon, lehet több gyereket szoptatni egyszerre, tandemszoptatás a neve. Hogy ez kinek szimpatikus, és kinek nem, az magánügy, és csak az anyára és a gyerekeire tartozik, esetleg apára. Én úgy gondolom, hogy nagyon kis korkülönbségnél lehet létjogosultsága, pl. egy 11 hónapos szájából nem rángatnám ki a cicit azért, mert tesója születik. Egy 3 évesnél ugyanakkor már azért megbeszélném a gyerekkel, hogy a cici a babának kell, ő már nagy. De ez tökre függ anyuka nézeteitől, aki szívesen szoptat akár 5 évig is, az valószínűleg nem így látja. Nálam az abszolút lélektani határ az volt, hogy óvodába nem mehet cicivel... 2 évesen választottam el végül a lányomat, amit én ideálisnak tartok, de ez csak én vagyok. Kistesó egyelőre nálunk nem jön.

2017. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

5-os, a kedvedert rakerestem, amugy mi olyan vicces?

[link]

2017. szept. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon érdekes. Nem is gondoltam volna, hogy így is lehet. Azt meg főleg nem, hogy még elég tej is lehet rá.
2017. szept. 24. 15:19
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
7: semmi, csak fogalma nincs róla. Te vagy az egyetlen, aki úgy válaszolt, hogy még tájékozott is a témában, és nem hülyeségeket firkál, erre lepontoztak a sárgaföldig, jellemző... Tőlem kaptál egy zöld pacsit azért :D Aki nem tudott vagy akart hosszabb ideig szoptatni, az általában igen kevés infóval rendelkezik a témáról, csak fröcsög, meg gúnyolódik, hogy önigazolhasson.
2017. szept. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%
9-es, koszi :D Nekem egyebkent nagyon nem mindegy, meddig szoptatok, a rak (es sok mas betegseg) kockazatat nagyon durvan csokkenti a hosszan szoptatas, minel tovabb szoptatsz, annal inkabb, pl. a mellrak kockazata 2 ev szoptatas utana 50%-kal alacsonyabb lesz, es aki megis rakos lesz a hosszan szopisok kozul, az is nagyobb esellyel gyozi le. Sziv- es errendszeri betegsegek kockazatat is csokkenti, nalam egyik sem mellekes... Ezt azoknak is irom, akik fujjolnak a hosszan szoptatasra, meg azt mondjak, hogy nincs ra szukseg (a gyereknel is az idovel aranyosan csokkenti a betegsegek kockazatat). Nalunk a csaladban van cukorbeteg, volt es van rakos, a ferjem vonalan es nalunk is, nagyon nem mindegy, hogy milyen vedelemben reszesulunk a gyermekemmel. Ezt azert atgondolhatna az, aki furan nez a hosszan szoptato anyakra es gyerekeikre. Talan nem veletlen, ha igy alakul...
2017. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!