Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Másképp vizsgálják a vérem ha...

Másképp vizsgálják a vérem ha beikszelem ezeket?

Figyelt kérdés

Úgy is szűrik a vért mindenre akkor miért tesznek fel kitérő kérdéseket? MIért fontos,hogy volt-e bennem kullancs ha amúgy is szűrik lym -kórra?

Nem áll fenn, de mi van bejelölöm,hogy voltam prostinál sőt homoszexuális kapcsolatom is volt,használtam intravénás drogot,stb.

Másképp szűrik a vérem? Nem is anonim,mert egy rakás adatot meg kell adni. Bárki hazudhat! Vajon hányan nem szólnak az azonos neművel való szexkapcsolatról vagy a prostiról meg a drogról? Miért kell ezekre külön válaszolni?Így is úgy is szűrik a vért.

És mi van ha hazudik valaki?



2019. dec. 19. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki önként ad vért, annál feltételezik, hogy nem hazudik, hisz nincs rá oka. Persze szűrik a vért, de általában a fertőződést követő pár hónap egy olyan időszak, amikor még nem kimutatható a fertőzés. Ezt a kockázatot próbálják kiszűrni a kérdőívvel.
2019. dec. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ez gondot okoz, ne legyél önkéntes véradó.
2019. dec. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Csak statisztika az egész,mindent ugyanúgy csinálnak,ha meg valami probléma van,akkor kortörténet lesz belőle.
2019. dec. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet a vért mindenre szűrni. Sehol nem szűrnek mindenre, nem is lenne értelme, meg rengetegbe kerül.Lyme-re, maláriára például nem szűrik. Drogra se. Minden nemi betegségre se tudják szűrni és minden megfázást okozó baktériumra.

Itt nem az a lényeg, hogy te megkapd a negatív leletedet (amit nem is kapsz meg!), hanem, hogy egészséges vért kapjon, akinek szüksége van rá.

Ha hazudik valaki, akkor az ő lelkén szárad, hogy valaki más nagyon beteg lesz vagy meghal attól a vértől, amit kapott.

Csak akkor menj vért adni, ha egészséges vagy és nem a szűretni akarod magad. Ha zavarnak a kérdések, akkor maradj otthon! Bár kevés a vér, de rosszat ne tegyél azoknak, akiknek a vér az életet jelenti!

2019. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocs, azt kihagytam, hogyha bejelölsz néhány dolgot (pl. prostinál voltál, homoszexuális kapcsolatod volt, 1 éven belül piercinget kaptál vagy Afrikában voltál stb), akkor nem is veszik le a véredet vagy ha valamiért már megindult a vérvétel, akkor sem adják be másnak.
2019. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ez izgi


én bejeloltem a kullancsot,mindig bejelölöm

levették felhasználták

Lyme-ra szűrnek

2020. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem okoz gondot a véradás.

Ha valaki bejelöli,hogy pl. prostinál voltál, homoszexuális kapcsolatod volt, Afrikában volt akkor mennyi ideig zárják ki a véradásból?


A kullancs mg egy fura dolog, mert volt, hogy nem foglalkoztak azzal, hogy kb 3 hete kiszedtem magamból egyet máskor meg ugyan ez miatt kizártak. Én is úgy emlékszem,hogy a tájékoztatón szerepel, hogy szűrnek Lyme-ra.

2020. márc. 9. 12:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az OVSZ-nél dolgozom.

A kérdőívet azért szükséges kitölteni, mert habár a vért a laboratóriumban bizonyos betegségekre szűrik, Hepatitis B, C, Aids, Lyme stb., sok olyan rizikófaktor van, ami potenciálisan árthat a vért kapó betegnek, ha nem derül ki, de nem feltétlen derül ki a vér bevizsgálásából, mert pl. a betegség a lappangás stádiumában van.

Vérre szükség van, de nem mindenáron. Ez egy önkéntes jócselekedet, érdemes betartani a szabályokat, mert feltételezem te segíteni szeretnél, akkor azzal segítesz a legtöbbet, ha őszinte vagy az orvossal, és nem veszélyezteted potenciálisan a betegeket, akik a véredet megkapják.

Kérdésre a válasz, minden vért ugyanúgy vizsgálnak, mert amit már levesznek, azt alkalmasnak találtak a véradásra a megadott információk alapján. Ezért szükséges, hogy az igazat mondd.


Minden rizikófaktornak más kizárási ideje van. Intravénás drogot használók soha nem adhatnak vért, rizikós szexuális kapcsokatokat illetően nem tudom a pontos választ, de szerintem ha viszel egy leletet, amin rajta van, hogy nincs nemi betegséged, akkor lehetségesnek tartom, hogy engedélyezik a véradást.

2020. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Külföldi országokba utazás kizárási ideje folyamatosan változik, ezért ezt nem tudom pontosan megválaszolni. Az adott egészségügyi helyzetnek megfelelően az orvos a legfrissebb utasítások alapján állapítja meg, hogy engedélyezi a véradást, vagy 1 hónapra, vagy akár 1 évre is kizárja a véradót a kockázatok miatt.
2020. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem az a része érdekelne, hogy ha véradásnál valaki nem nyilatkozik pl hogy AIDS fertőzött és annak ellenére ad vért, ezek után az illetőt éri-e valamilyen jogi következmény?

Pl értesítik, kizárják, büntetik...

2020. dec. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!