Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikum: az gond, ha 1...

Antibiotikum: az gond, ha 1 nap ( 1 szem) után abbahagyom?

Figyelt kérdés
Azt tudom, h végig kell szedni, de még konkrétan csak az 1. napnál járok, 1 szemnél.

2019. dec. 20. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, gond. Ugyanis nem véletlenül kaptad. Ha nem szeded tovább, nem pusztulnak el a baktériumok a szervezetedből, amik benne vannak és ennek következményeképpen nem gyógyulsz meg, netán szövődmények alakulnak ki.

Kivételt képez ez alól az a helyzet, ha súlyos mellékhatás lép fel, mert akkor természetesen azonnal abba kell hagyni.

2019. dec. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
az anitbiotikumot azért kell végig szedni, mégha időközben jól is lesz az ember, mert maradthat baktérium ami aztán ellenáll majd ugyanannak az antibaktériumnak. ami igencsak kellemetlen...úgyhogy pls szedd végig
2019. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

hupsz, este van már :D

antibiotikum természtesen

2019. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítok.

Szilveszter jön, ahol ugye alkoholt fogok fogyasztani.. :)

ÉS bár a tájékoztatója nem tiltja az alkoholfogyasztást, de nem akartam volna kockáztatni...


Nincs égető bajom ( sőt, én kértem rá), annyi a dolog, hogy január 1-jén kezdeném el, a fenti miatt inkább, biztos, ami biztos alapon...


Viszont h*lye voltam és nem gondolkodtam időben előre.:/


Mit javasoltok ez eseteben? (kb sose szedtem szerintem antibiotikumot, azért kérdezem, mi a jobb a helyzetemben. :( )

2019. dec. 20. 19:59
 5/11 A kérdező kommentje:

# 2 Igen ezért kérdezem.

1 napnak van-e jelentősége a 60 naphoz képest ilyen szempontból, vagy 1 szem nem jelentős ilyen szempontból?


Ha egy hé után járnék pl nem kérdezném meg.

2019. dec. 20. 20:02
 6/11 szamo77db ***** válasza:
De jó, hogy egész életemben nem ittam alkohol tartalmú italokat!
2019. dec. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát még én hogy örülök! Büszke vagyok, tényleg, jár a taps.. Tökre jó és értelmes volt idekommentelni is, igaz?
2019. dec. 20. 20:28
 8/11 A kérdező kommentje:

U.I. Nem vágom egyébként, miért kell verni magát valakinek, hogy ő nem iszik alkoholt ( egyéni dolog, nem is ide tartozik ember). Én meg büszke vagyok rá hogy ha iszok is, tudok viselkedni és kontrollt tartani, ez mégiscsak jobb, nem? :) És akkor most veregessem hátba magam, vagy mi van?? Vagy írjam ki azt is neked, milyen színű székletem volt ma reggel? Kb ennyire érdekes..Na mindegy.



Többiek legalább valamennyire a kérdésre válaszoltak, én meg közben megfejtettem a megoldást, nem kell már rá válasz.

2019. dec. 20. 20:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod,ha nem iszol túl sokat. Ha igen,akkor antibiotikum nélkül is lesz,úgyhogy igazából mindegy. Illetve van egy antibakteriális, fertőzés elleni gyógyszer a Klion, ami mellett tényleg nem szabad alkoholt fogyasztani,mert "széthányhatja az ember az agyát".
2019. dec. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ignis Subdialis ***** válasza:

Igen, nagy gond, ha abbahagyod, mert:

1) Rezisztenssé teszed a saját baktériumaidat. Ez úgy történik, hogy adsz nekik egy kis antibiotikumot, de nem annyit, amivel kiirtanád őket. Így az ügyes kis baktériumok ahelyett, hogy kipusztulnának, gyorsan kifejlesztenek egy olyan mutációt, ami annak a gyógyszernek már ellenáll. Tehát ha utólag mégis megpróbálnád kipusztítani őket, ezzel a hatóanyaggal már nem fog menni, hiszen megtanítottad nekik, hogyan álljanak ellent a méregnek.

2) Hozzájárulsz ahhoz, hogy egyre kevesebb betegséget tudjon meggyógyítani az orvostudomány, tehát nemcsak magadat sodrod veszélybe, hanem még egy csomó másik embert, akik megfertőződnek azzal a baktériummal, ami a Te közreműködéseddel ellenállóvá vált egy készítményre. Szóval mindannyiunk alatt vágod a fát. [link]

A fenti globális problémához ráadásul nemcsak az ilyen figyelmetlenségből elkövetett hibák járulnak hozzá, mint amit Te csinálsz, hanem még a normális, indokolt és helyesen alkalmazott antibiotikum-használat is. Ezért kell az orvosoknak komolyan mérlegelniük, hogy biztosan antibiotikum kell-e a betegnek, vagy más úton is meggyógyítható. A betegeknek meg nagyon komolyan be kell tartaniuk a szedésre vonatkozó előírásokat.

2019. dec. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!