Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha kiderült súlyos autoimun...

Ha kiderült súlyos autoimun betegségem van, sose lesz párkapcsolatom?

Figyelt kérdés

Tudom furcsa kérdés de jelenleg 24 vagyok és nincs párkapcsolatom.

Pár hónapja derült ki, hogy SM betegségem van, autoimmun neurológiai betegség.

Jelenleg jól vagyok, a jövőtől azért félek.

Hogy fogok megismerni valakit? Ha ez szóba kerül szerintem senki sem fog velem maradni..

Az igazság, hogy bűntudatom is lenne valakit “magamhoz láncolni”...

Hasonló betegséggel vagy bármilyen súlyos betegséggel, hogy alakult a magán életetek?



2019. dec. 29. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Ez egy elég komoly betegség. Én megpróbálnék nagyon intenzíven élni amíg még jól vagyok, és lehet senkit nem tennék ki annak hogy amikor megromlik az állopotom akkor is velem kell éljen. Nem hiszem hogy ismerkednék hosszú távú kapcsolat céljából, csak ha valaki kifejezetten akarja mert annyira belém esik
2019. dec. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gublug ***** válasza:
100%

Szia.

Az SM nem egyszeru, de pozitiv hozzaallassal nem is veszes. Van egy 40-es ismerosom, mar van egy 14 eves lanya, es masodik ferje :)

Nagyon jol megvannak es SZO SINCS LANCOLASROL! A szeretet athidal mindent. Ha valaki szeret teged akkor nem a fizikai adottsagaidert fog szeretni, hanem a szivedert.

Siman lehet parkapcsolatod.

En viszont az intenziv eletet nem javasolom, bar igazabol nem tudom h az elozo hozzaszolo pontosan hogy ertette.

Szoval lehet kesleltetni, nyugodj meg.


Eloszor az SM-nek a stressz art a legjobban.

Mi a stressz ellentete? A nyugalom es a kiegyensulyozottsag. Azt javaslom tanulj meg komolyan relaxalni, esetleg meditalni.

(Olvass utana a Gyógyitó Buddha szútrának es/vagy Fehér Tarának es/vagy Amitájusznak).

De ha te egy aktiv, izgága tipus vagy, akkor tanulj Tai-chi-t es/vagy Csikungot. Ezekrol siker tortenetek is vannak, hogy mennyit javitott az SM-en!!! Nem vicc.


Meg nagyon fontosnak tartom, hogy a Domján László féle agykontrollt is vegezd ez.


Fontos az is h te is tajekozodj a sajat allapotodrol. Kepezd magad! Nem eleg h csak a doktor tudja a dolgokat.


Emellett a dietara is oda kell figyelni mert szinten van ami sietteti/lassitja az SM-et.

A műkajakat, dohanyzast, kavet, drogokaty berugasokat rogton elhagynam.


Ha mar most odafigyelsz magadra es kialakitasz egy pozitiv hozzaallast az a legjobb. Ne keslekedj, mert az elvesztegetett idot senki sem kapja vissza.

2020. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt se felejtsd el, hogy 20 év múlva az orvostudomány se ott fog állni, ahol most (jó esetben).
2020. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összes választ!!!

Nagyon jól esett, hogy elmondtátok a véleményetek, sokat jelentett!

Remélem az élet mindenkinek a legjobban alakul majd, sok egészséget nektek és legyetek nagyon boldogak!!

2020. jan. 13. 11:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor olvasgatok híreket, igyekszek pozitív híreket is keresni, és csomó olyan van, amikor az orvosok szinte csodát tesznek.

Párkapcsolatod is simán lehet, mert te nem a betegséged vagy, ha érted, hogy értem.

2020. júl. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!