Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire lennék beteg?

Mennyire lennék beteg?

Figyelt kérdés

Ha éjszaka egy shortban és topban kimennék az utcára és futnék a ház körül amíg bírok és utána bejönnék és hideg vizet innék, mi történne?

Tudom hülye kérdés, nem is akarok ilyet csinálni, de azért kíváncsi vagyok.



2020. jan. 6. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
tudogyulladas gyogyithatatlan szovodmennyel, pl. asztma.
2020. jan. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az asthma nem ettől van. Valószínű kihűlnél és súlyos esetben belehalnál.
2020. jan. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, akkor semmiképpen nem fogok ilyet csinálni.

Azért kérdeztem amúgy mert a napokban beszélgettünk a barátaimmal erről és kíváncsi voltam.

2020. jan. 6. 23:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Még csak ma kezdődött az iskola.
2020. jan. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy nem történne semmi.

Futás közben a hőtermelés fűti a testet, olyankor a kánikula sokkal veszélyesebb, mint a néhány fokos mínusz.

A lakásban meg gondolom van fűtés...

A semmitől a torokfájáson át, a súlyos következményekkel járó betegségig szélesca skála, és főlegva futás utáni időszak a veszélyes, amikor már nincs plusz hőtermelődés, átizzadva, hidegben már a hővesztés megakadalyozása a fontos.

Példának a futballistákat hoznam, esetenként igen csípős hidegben, szeles esős időben, vagy fagyban is játszanak.

Általában mégsem fáznak meg egy ilyen neccs után, de a szünetben azonnal szaraz nezt vesznek fel, lefújás után pedig meleg víz, száraz ruha...

Nyírkos, vizes ruha és hideg levegő szinte biztos megfázást jelentene.

A hideg víz ivás is veszélyes, de annak sincs tuti biztosan megjósolható következménye... de az a szabaly, hogy tilos, meleg italt kell olyankor inni.

2020. jan. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És ha valaki olyan csínálná, aki már alapból meg van fázva?
2020. jan. 7. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!