Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beteg lennék? Mitegyek?

Beteg lennék? Mitegyek?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok es 1 évvel ezelött komoly sulyproblémaim voltak most az eltelt egy év utan fogytam 25 kgt ez mind szép már 80kg helyett 55-60között mozgom. Most a problémám az h elkezdtem magam hanyatni (1éve) :/ szóval folyamatossan minden étkezés utan mikor tudok hanyok, mert idegesit h ha 57 kg helyet a merleg többet mutat, a tükörbe nézve is csak egy köver embert látok, a fogyast eleinte tornaval majd egy éve elkezdtem szedni a szüztea forte kapszulat + mikor nem veszembe akkor hanyok es hanyás utan veszembe. A fogaim az utobbi idöben olyan furcsa érzést valtanakki nagyon szep feherek de olyan mintha nem az enyémek lennének nagyon fura. Enni mar nem birok mert ha eszek többet akkor olyan mintha szetfesülne a hasam es muszaly hanynom:/ gondolom bulémias vagyok v anorexia? Mittegyek? Félek h vissza hizom nem birnam elviselni igy is testkép zavarom van :/ válaszokat elöre is köszönöm

2013. febr. 1. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bulémiás lettél a testkép zavarral összefüggésben. Keress segitséget, mert a fogaid sem lesznek ilyenek, ha kikezdi őket a hánytatástól a gyomorsav...
2013. febr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, egyértelmű, hogy beteg vagy. Orvoshoz kell fordulnod, mielőtt még nem késő. Ha ez az ideális testsúlyod, akkor nem fognak hizlalni, csak a betegségből kezelnek ki. De ha a magasságodhoz képest ez a súly kevés, akkor egy normális testsúlyt fognak megkövetelni tőled.
2013. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hat 170 cm vagyok ...orvoshoz nem mernék elmenni mert kicsit gáz h lassan 20éves fejjel ien problaim vannak :/de nem tudom mittegyek
2013. febr. 2. 12:25
 4/12 anonim válasza:

Nem gáz, ilyet ne mondj! Azért mert az van a köztudatban, hogy buta kislányok elfoglaltsága, hogy hánytatják magukat, attól még ez egy komoly pszichés betegség! Rossz a megítélése és nagyon pejoratívan van beállítva. Segítségre van szükséged!

Ha szeretnél, írj nyugodtan, hasonló cipőben járunk.

2013. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hogy érted ? te is ugyan ezt élted v éled át ??:/ nekem 16 éves koromba jött ki de akkor csak igy havi 1x hanytam de most 1eve folyamatossan van h napi 3x is :X es most ha elmegyek orvoshoz .... nem akarok rosszat mondani de az európai unioban nem annyira fejlett az orvos tudomany mint pl amerikában es kitudja mit kezdenének velem....
2013. febr. 2. 15:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Ilyesmin sok fiatal lany es idonkent fiu is keresztul megy. Meg velem is megtortent anno. Mondjuk en nem hanytattam magam, csak hashajtoztam. A szuztea kapszulatol tonkrement az emesztesem, es utana nem tudtam wc- re menni egyebkent... ezen a zabkorpa segitett, de ezt sem kell tulzasba vinni. A lenyeg, hogy kezdj el rendszeresen sportolni, es fokozatosan normalisan enni. Nezd meg mi az ideal, es tudd, hogy attol nem fogsz meghizni! Sajnos mozgas nelkul normalis evessel meglehet visszahiznal nehany kilot, de a sport miatt az anyagcsered ugy megemelkedik, hogy ez nem fog megtortenni. Szokj at az onsanyargatasrol az egeszseges eletmodra. Persze, ha ugy erzed egyedul nem megy, kerd szakorvos segitseget.
2013. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hat en is szedem a szüzteat :) nelküle nehezen wczek sajnos nem tudom mitévö legyek...... soportolasra sajnos nem nagyon van idöm:/
2013. febr. 2. 17:49
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor jó ha faros! Egyél bébi sokat.
2013. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
kinek hogy a mai divat is a magas vekony lanyokat akarja......
2013. febr. 4. 17:08
 10/12 anonim válasza:

4-es válaszoló vagyok.

Igen, én bulimiás vagyok 2 éve, most gyógyulóban.

Én inkább azt mondanám, hogy itthon alul van értékelve ez az egész dolog, nem veszik komolyan. Bár én szakembernél egyszer voltam (pszichiáternél gyógyszer nélküli pszichoterápián) nekem nem jött be, a rossz tapasztalat miatt meg egyéb fenntartások miatt többet nem is próbálkoztam másnál. Úgy éreztem nem vesz komolyan, pedig magándoki volt.

Ami nekem segít a családi, baráti támogatás (maximális őszinteséggel mert csak így kaphatok normális segítséget tőlük) és saját magam.

2013. febr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!