Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Éjszakás müszak után miért...

Éjszakás müszak után miért nem tudok normálisan aludni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 8. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert elromlott a cirkadián ritmusod. Nem egyszerű a szervezetet rávenni, hogy hol nappal, hogy éjszaka aludjon. Nézz utána, mivel segíthetsz magadon, mert sokat lehet, de azért tökéletes megoldásra ne számíts.
2020. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Harom muszakban dolgozol? Gondolom azert, a szervezetnek van egy rutinja, nem fogsz tudni ossze-vissza aludni, vagy csak nehezen. En most akarok ejszakas melot vallalni, nekem alapbol valami fura, mert mindig ejjel vagyok fent, amikor sima nappalos melom volt, akkor is eleg volt egy nap, hogy visszabillenjek a reggel hatig fent vagyok, aztan delutan kelekre. De en egy muszakba mennek, a valtott muszakot utaltam anno.
2020. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából az ember ara van "tervezve",hogy éjjel aludjon és nappal legyen aktív. Az éjszakai alvást elősegíti a melatonin,ami a sötétség hatására termelődik. Aki éjjel dolgozik és nappal kéne aludnia annak a fény miatt nem termelődik melatonin,ami miatt nincs mély alvás. Talán segítene,ha teljesen elsötétített szobában aludnál. De a váltakozó ritmus sem segíti ezt.
2020. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szamo77db ***** válasza:
Ez nem is normális, hogy emberek éjszaka dolgoznak pihenés, alvás helyett. Nem csodálom, hogy össze-vissza van már a szervezeted. Anyagilag megéri legalább?
2020. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem nagyon eri meg. 2hèt èjszakâs 1-1 hét reggel délutàn 4hèt hétvégével 187
2020. jan. 25. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!