Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Személyiségzavar?

Személyiségzavar?

Figyelt kérdés
Még eléggé fiatal vagyok ( első középiskolás) de rengeteg traumán mentem át eddig (Nem olyanokra gondolok hogy anyu elvette a telómat) és azt vettem észre hogy nehezen érzek már empátiát mások iránt (Pl csak akkor tudok sajnálni valakit ha nagyon súlyos dolgok történnek vele). Szóval eléggé gyanitom hogy szociopata lettem, vagy esetleg nárcisztikus. Az útóbbi 1 évbe vettem azt észre hogy mások valahogy több empátiát és érzelmet tudnak mások iránt tanusitani én meg nem nagyon. Egyszerüen az embereket úgy látom mint az állatokat vagy tárgyakat nem érzek nagyon különbséget. Továbbá szenvedek egy enyhe szociális fóbiától, de ez is olyan mintha nem attól rettegnék hogy mások mit gondolnak rólam hanem azt hogyha megtudják az igazi énem akkor már nem fognak rám úgy tekinteni. Pl: Megbántani sem azért nem akarok senkit mert hogy ő hogy érezné magát, hanem azért mert nekem abból milyen kár bir származni ( Ez persze nem mindig igaz) .

2020. jan. 13. 23:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Engem is ért már trauma, és akaratlanul is átértékeltem néhány dolgot. Másfél éve volt egy életmentő műtétem, igaz, szerintem ez inkább életösztön miatt, de ha rosszabbul vagyok, nem engedek fel magam előtt a buszra mindenkit, vagy igyekszem ülőhelyet talàlni, akaratlanul is ösztönből, hogy átvêszeljem valahogy. Azóta néha idegesít ha valami piszlicsáré dolgon idegeskedik valaki, mert én megtapasztaltam, hogy mi az igazán nagy probléma, amikor az élet a tét..:(
2020. febr. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!