Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Disszociatív személyiségzavaro...

Disszociatív személyiségzavarom van. Nagyon be fogja folyásolni az életemet?

Figyelt kérdés
Az orvosom mondta, hogy Disszociatív személyiségzavarom van, és nagyon megvisel. Volt 8 éves koromban egy féltett titkom, amit csak a pszichológusom tud, a szüleim, és a többi ismerősöm nem tudja!!! Az miatt lettem én személyiségzavaros ember, tehát két személyiségem van, és mindig más vagyok. Annyira nem is látszik csak: figyelmetlen vagyok, emlékezet kiesésem van, fáj a fejem, meg hát mindig más vagyok. Nagyon zárkózott vagyok, és nem barátkozom senkivel, mert félek, hogy megint megtörténik az, ami megtörtént 8 éves koromban. Nem tudom elfogadni, hogy beteg vagyok, és, hogy nem élhetek úgy, mint a normális emberek.

2018. ápr. 13. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, nézd, sajnálom, hogy ez alakult ki nálad. De ha emlékezetkiesésed van, akkor semmilyen munkát nem fogsz tudni elvégezni, még a legegyszerűbbet sem, mond valamit a főnök, hogy mit kell csinálni, és elfelejted...

Vagy lenne párod, ő is mondd neked valamit, pl. randi hatkor, erre elfelejted.

2018. ápr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem van kiút. Nem mondom, hogy teljesen normális életre kell gondolni, de lehetsz boldog ettől még.

Nem lesz tökéletes, és nehéz is, de nem szabad feladni. Mindenképp próbálkozz, az orvos pedig segíteni fog ebben, nem vagy egyedül. El kell fogadnod a tényt, hogy van ez a betegséged, csak úgy tudsz mellette élni. Eléggé befolyásolja az életed, de ne zárd ki magad a világból! Kitartást!!

2018. aug. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!