Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nem megy a matek, akkor...

Ha nem megy a matek, akkor hülye vagyok?

Figyelt kérdés
Mindíg csak matekból állok bukásra, holnap is javítot fogok írni, hogy ne bukjak meg, most épp már 4 órája ülök fölötte, de semmire nem jutottam. Egyszerűen minden feladatban találok valami dolgot, ami nincsen megmagyarázva, hogy hogyan lett, és nem értem. Olyan tantárgyakkal, amiket csak megtanulni kell, azokkal semmi gondom nincs, szerintem az életben tudok logikusan gondolkodni, viszont a mateknál ez nem megy. Szerintetek hülye vagyok? 16/F
2020. jan. 14. 22:10
 1/8 anonim válasza:

Nem vagy hulye hozza, hanem a konyvek semmit nem tudnak elmagyarazni matekban, itt M.o-ra meg foleg igaz.

Kellene egy korepetalo tanar.


( ebben a sz@r guriga orszagban bevett szokas, ha jobb iskolaba jar az ember, tud matekozni, ha videkibe akkor nem. Tapasztalat, mint videki.)

2020. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Előző jól írja, kell egy korrepetáló tanár, másrészt pedig már videókat is találsz a neten, ott is logikusan elmagyarázzák a dolgokat.


#1. Amúgy nem csak ebben az országban van ilyen. Ez általánosan jellemző minden országra.

2020. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
#2 Hát itt Finnben nem igazán van így...de ahogy jónak látod,én nem kötök bele. ( Csak szóltam)
2020. jan. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Azért nem hiszem, hogy a két országot bármilyen tekintetben össze lehetne hasonlítani. :D

De nem ez a gond.

A világon mindenütt találsz olyan embereket, akiknek a matek elsőre tiszta és világos és találsz olyat, aki sokkal nehezebben, sokkal több időráfordítással tudja csak megérteni a matekot. Nem vagyunk egyformák.

2020. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ár öreg vagyok, de iskolás koromban soha nem ment a matek, így a fizika sem, a számolós részek miatt. Utóbbiból egyszer meg is buktam, pedig alapból nem voltam rossz tanuló. Matekból állandóan magántanárhoz kellett járjak, hogy ne bukjak meg. Hogy hülye vagyok-e? Hát, akkor még nem voltam az, most már igen, de ez nem a számtani tudatlanságomnak köszönhető.:)
2020. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szamo77db ***** válasza:
Hanyadikba jársz, kérdező?
2020. jan. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
10. osztály.
2020. jan. 15. 17:00
 8/8 szamo77db ***** válasza:
Hát igen, ott már vannak nehéz dolgok. És őrület, mi mindent "levisznek" az egyetemről középiskolába. De a tavalyi érettségiről kérdezgették a diákokat és olyanokat mondtak, hogy gráfok, valószínűség számítás, ilyesmi. Nekünk még a diff. és az integrálszámítás volt a csúcs. És az egyetemen csak másodéven vettük a differenciál számítást. A tanárunk mondta is, hogy mindenki írja le, hogy "a diff. hányados középiskolai definíciója nem korrekt". Nagyon rossz a mostani diákoknak, nem tudom, mit akarnak még a fejükbe kalapálni. És aztán nem értenek az egészből semmit!
2020. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!