Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent ha azt mondja a...

Mit jelent ha azt mondja a háziorvos, hogy teljesen jó a vérkép?

Figyelt kérdés
Mármint említette mindenkinek elkéne járni ilyen éves vérvételre ...érdekelne,hogy hogy ...meg azt mondta,ha lenne valami baj tovább küldene de ezt,hogy hogy vérből nèzik?? :o tudom, hülye kérdés csak nem értem köszönöm válaszokat
2020. jan. 15. 08:27
 1/9 anarchy666 ***** válasza:
Most mi is pontosan a kérdésed? Igen 1-2 évente illene mindenkinek elmenni egy labor vizsgálatra, ahol ha valami lenyegi eltérés van a háiorvos továbbküld további vizsgálatokra. Ha meg azt mondja teljesen jó akkor a laborodban az eredmények jók.
2020. jan. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oh értem...mikor édesanyám sajnos rákos volt ő neki is éves labornál derült ki voltak eltérések tovább küldte háziorvos és sajnos rákos volt de ennek 15 éve szerencsére és meggyógyult :)
2020. jan. 15. 08:34
 3/9 anonim ***** válasza:
A vérnek az összetételét nézik, mindegyiknek van egy-egy alsó és felső határa, ami között az egészséges érték mozog, ha egy adott elem kiesik ebből a tartományból, akkor az valamilyen betegségre vagy elválasztásra mutat. Pl. vegyük a neutrophil granulocytát, ha ebből több van az átlagnál, az gyulladásra utalhat. Ha haemoglobin szint alacsony, az vérszegénységre utalhat stb. Ha a vérkép rendben van, akkor az értékek a normális tartományban vannak.
2020. jan. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Számtalan olyan betegség van,ami eltéréseket okoz a vérben. Ezek a betegségek lehetnek banálisak, pl. egy bakteriális,vagy vírusos fertőzés (pl. minimális CRP, fvs emelkedés

a leggyakrabban ettől van) , de akár komolyabb betegségre is utalhatnak. Pl. vas, vörösvértestszám, haemoglobin csökkenés vérszegénységet jelez, amit kezelni kell és ki kell deríteni az okát. Ugyanez igaz pl. a pajzsmirigy betegségekre. Gyakran csak a vérvizsgálatok során fedezik fel,hogy beteg a pajzsmirigy. És még sorolhatnánk. Ezért lenne fontos évente mindenkinek vérvételre járnia.

2020. jan. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem neutrofil magasabb volt 70 a határ nekem70,4...de azt mondta ez az eltérés minimális...és tökéletes a vérképem. Mondjuk torkom kicsit be is volt gyulladva lehet amiatt is akár
2020. jan. 15. 08:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát anyunak ugye anno, rossz lett vérkép tovább küldték így derült ki, hogy rákos...meg pl cukorbetegséget is kizárhatunk vérvételből...szerintem jó azért évente elmenni ...
2020. jan. 15. 08:45
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt, hogy semmi bajod, nem vagy cukorbeteg, illetve más ételekre érzékeny(pl tejcukor, búzaliszt).
2020. jan. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És még valami. Mindig a lelet egészét kell figyelembe venni,mert pl. a fehérvérsejt formákban gyakran van kis eltérés,de ez akkor érdekes,ha az egész fehérvérsejt számot és alakot figyelembe vesszük. Azért írom le ezt,mert sokan megijednek attól,hogy egy-egy csillag van a leleten,de ez nem feltétlenül utal kóros dologra. Tehát nem mindegy,hogy az eltérés milyen mértékű és az sem,hogy a többi érték milyen. Ennek eldöntése az orvos dolga.
2020. jan. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen orvos értékelte ki :) igazad/igazatok van egyébként :)
2020. jan. 15. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!