Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Árthat a xanax egy 17 éves...

Árthat a xanax egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés
mellékhatás,stb
2010. júl. 21. 21:12
 1/10 <b>Chuck Norris</b> ***** válasza:

Aki ilyen néven reggeli be magát annak már nemigen.


"4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszernek, a Xanax SR retard tablettának is lehetnek mellékhatásai.

A mellékhatások általában a kezelés kezdetén jelentkeznek, de a későbbiek folyamán fokozatosan megszűnnek.

Leggyakrabban álmosság, szédülés, feledékenység, izomgyengeség, kimerültség, koordinációs zavar, a végtagok mozgási zavara, ún.ataxia, és hadaró beszéd léphet fel.

Ritkábban homályos látás, fejfájás, depresszió, alvászavar, idegesség/szorongás, remegés, testsúlyváltozás, memóriazavar, gyomor-bélrendszeri tünetek, autonóm idegrendszeri zavarok, nyomásfokozódás a szemben, hangulatzavar, bőrgyulladás, szexuális zavarok, szellemi teljesítménycsökkenés és zavartság fordulhat elő.

A szakirodalomban benzodiazepinekkel kapcsolatban leírták még:

izomtónus rendellenességek, ingerlékenység, étvágytalanság, menstruációs zavarok, vizelési és vizelettartási nehézségek, kóros májműködés, megnövekedett prolaktinszint előfordulását.

Elsősorban pszichiátriai betegség fennállásakor, illetve azoknál a betegeknél, akik egyidejűleg más központi idegrendszerre ható gyógyszert is kapnak, előfordulhat összpontosítási (koncentrálási) nehézség, hallucináció, zavartság, ingerlékenység; viselkedésbeli rendellenesség, pl. düh, agresszió, ellenséges magatartás.

Ha az itt felsorolt mellékhatásokat, vagy azokon kívül egyéb szokatlan tünetet észlel, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez."

2010. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen. a xanax amugy is bazi erös nyugtató , 1 db szem bevétele után 2 héttel még kimutatható a szervezetben, szal 2 hét alatt se bomlik le. uh ha nem doki irta fel ne szedd magadtól
2010. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 <b>Chuck Norris</b> ***** válasza:
íjj de bunkó perverz nyomorék vagyok, az első mondatomat ne vedd figyelembe kérlek. köszi, bocsi.
2010. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A xanax antidepresszánsnak a nyugtatója. Ha arra használod, amire a szakorvos felírta nem annyira ártalmas, mintha önként elkezdenéd szedni. Olvasd el a tájákoztatót, és ítéld meg magad.
2010. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat
2010. júl. 21. 21:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Álmosság, lelassulás.

Ez minden, amit éreztem mellékhatásként, de ez is csak az első 1-2 órában. Igaz én több, mint 2x annyi éves vagyok és Frontint szedtem, de az kvázi ugyanaz.

Egyébként jó szer szerintem, de ha nem csak alkalomszerűen kell szedni, akkor antidepit fognak felírni és emellé pár hónapig nyugtatót.

2010. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, okozhat, sok országban be is van tiltva.
2010. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Melyik az a sok ország?

Észak-Korea + Csád ?

2010. júl. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ott szerintem semmilyen gyógyszer nincs tiltva csak egyszerűen nincs. Egyik tanárom mondta ezt, igaz nem ellenőriztem le, amiket mond, de klinikai pszichológusként dolgozik.
2010. júl. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne kezdj el szedni ilyeneket, segíteni nem segít, de függő leszel. Anyám frontint szed, és képtelen abbahagyni. Megbolondul, ha nem kapja meg az adagját.
2010. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!