Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bioritmusom szerint 40...

A bioritmusom szerint 40 órából állna egy napom?

Figyelt kérdés

Alvásidőm: 9:30 óra. Ennyi alvás után magamtól felébredek, legyen az az éjszaka közepén is...


és mire elfáradok, vagyis kimerülök annyira, hogy aludni tudjak, kb 30 óra telik el. tehát minden 2. napon alszom. Ez normális?


17 éves vagyok, eléggé zavar, mert az iskola nem igy működik, ahogy én és nagyon fáradt vagyok. 6-kor felkelek, és éjfélkor fekszem le, hogy azzal is kicsit fáradtabb legyek. sajnos hamarabb nem tudok elaludni. hiába olvasok 1 órát,fekszem le teljes sötétségben, akkor tudok aludni, ha elfáradtam és kimerültem...


nyári szünetben tapasztaltam először úgy 4 éve, hogy 5-kor felkelek reggel, akkor aznap este nem fogok aludni, mert nem vagyok se fáradt, se álmos. aztán a következő nap délután már kicsit fáradt vagyok, akkor 9-kor lefekszem aludni, és megint kelek kb 5-kor. Tehát normálisan kimaradna 1 éjszakám... és ez szerintem nem normális. Más is "szenved" ilyen betegségben?


2020. jan. 19. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem normális, ez alvászavar. Pszichiáter talán tud rajta segíteni.
2020. jan. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát lehet, hogy az.. ma pl ez a kihagyós éjszakám és olyan éber vagyok, hogy éppen az esszémet irom. és rajzolok..


nincs hosszú i a billentyűzeten, sajnos nem tok irni hosszút...

2020. jan. 19. 00:21
 3/5 anonim ***** válasza:
A pszichiáter máskor kell. Amikor az ember fáradt, de ennek ellenére nem tud aludni. A kérdező ilyenről nem ír.
2020. jan. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 cseppszi ***** válasza:
A bioritmust laboratóriumi körülmények között mérik ahol a tesztalanynak nincs órája. Az önmagunkon mért és főleg órával "mért" vagy inkább tippelt bioritmus gyanús , hogy téves. Itt sokkal inkább a számítógép és a kék fények alvási hormoncsökkentő hatása játszik. Ezek kiiktatása után lehetne egy megfelelően hosszú "elektromos szmog" szünet betartása után bioritmust mérni - és ehhez kellene a szakorvos a pontos diagnózis felállításához.
2020. jan. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Hasonlóan vagyok, 24 évesen is.

Sose tudtam rendesen aludni, kelni, borzalom volt az iskola. Én is amúgy olyan 36-40 órás napoknak örülnék. Dolgozom (szintén rajzolok) ameddig bírok és amikor kimerültem, elalszom. Nagyon sokat, szinte egész nap gép mellett vagyok, teját ebben a kékfényes ámításban is lehet valami, azonban:

Akkor voltam "normális" bioritmuson, amikor esténként sportolni és edzeni jártam. Lefáradtam, az étrendem is szegényes volt és kimerültem éjfélre. Másnap kilencre viszont ugrottam ki az ágyból.

Azt tanácsolom, hogy próbálj meg két,3 naponta sportolni/edzeni, emiatt talán gyakrabban kell pihenned ás beál 24 órára a szervezeted.

Vagy.. bírd ki egyetemig és akkor ugy se engednek aludni.


A másik ami még eszembe jutott: a kólás koffein nagyon be tud kábítani: az agyam pörög, a szemem aludna, fáj és csíp. Próbálj meg energiaital, kóla, cukor nélkül élni.

Remélen lesz megoldás. 😊

2020. jan. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!