Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezek a hirtelen célváltoztatás...

Ezek a hirtelen célváltoztatások valami betegségnek tudható be vagy csak szimpla éretlenségből adódik?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és 11.osztályos. Úgy jöttem a gimnáziumomba, hogy majd orvosi egyetemen szemészeti ágon tovább szeretnék tanulni, emellett sokáig kitartottam aztán jöttek a sorozatos rossz jegyek. Nem tanultam szinte semmit, teljesen ellustultam és azt mondogattam, hogy nekem nem kell egyetem, semmi értelme, leszek egy egyszerű szakmunkás. Oké, ezután még lentebb vittem a palettát, már szinte egy szakmának nem minősíthető célt tűztem ki magam elé és folyamatosan azt mondogattam, hogy megy a f*zom egyetemre, nem fogok én szenvedni. Aztán most, hogy kb 2 tárgyra állok bukásra és a következő félév már beleszámít a továbbtanulásba, elhatároztam, hogy mégiscsak szemész leszek és bizonyítok magamnak, hogy képes vagyok rá és megtudom csinálni. Illetve eszembe jutott, hogy megélhetés szempontjából is egyszerűbb dolgom lesz, ráadásul ha valamit szeretünk és érdeklődünk iránta akkor hiába tömör az anyag, azt az agy képes befogadni sokkal hatékonyabban mint a középsulis történelmet amit keresztbe tojsz.

Ti mit gondoltok rólam? Szerintetek csak egy újabb fellángolás és holnap újra a p*csámat fogom rázni, hogy nem kell az az egyetem vagy pedig még utolérhetem nagy szorgalommal magam? Nyilván nagy bravúr kell hozzá, csak kérdés meddig tart majd ez a "szikra".



2020. jan. 20. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Az orvosi egyetemre bejutni egy "szikra" nem lesz elég. Emelt szintű biosz érettségi 5-ös, kémia 5-ös, + nyelvvizsga, minimum középszint, de jobb, ha felsőfokú. Szerinted?
2020. jan. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor fogadjam el, hogy ezt elcsesztem?

Igazából az eün belül majdnem minden vonz. Még a patológia is (bár a reményeimmel lehet, hogy már csak itt találkozhatok😅)

De akkor a lényeg, hogy az eün belül kb már minden ágra alkalmatlan lennék?

2020. jan. 21. 00:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Képzeld, még ahhoz is orvosi egyetemet kell elvégezned, hogy patológus lehess.

Ettől eltekintve, az egészségügyön belül még számtalan dolog lehet, amire alkalmas lehetsz, és az érettségi eredményeid megfelelnek az előírt elvárásoknak. Ezek olyan képesítések lehetnek, amelyek nem az orvosi egyetem elvégzését írják elő. Példának okáért: gyógytornász, dietetikus, védőnő, szülésznő, mentőápoló, és a többit nem tudom.

2020. jan. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😀
2020. jan. 21. 00:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Orvos vagyok, az orvosi egyetemet csúszás nélkül, cum laude teljesítettem, pótvizsgám csak kettő volt egyetem alatt, ezek tök jó eredménynek és teljesítménynek számítanak orvosin.


Na de a gimi. :-D Gimiben én is álltam bukásra nem is egyszer... Igazából SEMMI jelentősége nincs annak milyen jegyeid vannak gimiben. A természettudományos tárgyakat leszámítva a gimis anyag 95 százaléka baromság, élen a történelemmel. Ahhoz, hogy orvosira felvegyenek három dolog kell, egy nagyon jó emelt biosz érettségi, egy nagyon jó emelt fizika vagy kémia érettségi, meg egy nyelvvizsga lehetőség szerint angol nyelvből. Ezekre kell koncentrálni, a többi tárgyból elég annyi, hogy ne bukj meg.

2020. jan. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!