Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van valami jó módszeretek?

Van valami jó módszeretek?

Figyelt kérdés

Van egy macskám, akit télen és amikor hideg van mindig beengedünk a házunkba. Viszont tavaly is szilveszter után pár héttel megjelentek a bolhák és kénytelenek voltunk kitessékelni. Ez idén is megismétlődött. A legdrágább bolhanyakörv van rajta szerintem ami létezhet, használtunk a cicára port is. Illetve a házat Neostomosannal (talán ez a neve) felmostuk és befújtuk. Fel porszívóztunk előtte, kitakarítottuk a házat előtte alaposan és persze utána alkalmaztuk az előbb említett szert. Azóta ezen a héten van a második alkalom, hogy használtuk a szert, s felmostunk újra. Viszont még mindig fogok meg hébe-hóba bolhákat. A cicám még mindig vakarózik és még mindig bolhás.

Kétségbe esetten kérdezem, hogy van-e valami jó módszer arra, hogy a házból kiirtsuk a dögöket, illetve a cicámból? Van valakinek ami már bevált? Sokan mondták ezt a cseppet, tényleg hatásos lehet?

Illetve már azt is tanácsolták, hogy fürdessük meg, viszont én elkerülném ezt a lehetőséget, mivel Édesapám szokta ilyenkor lefogni ( a poros kezelésnél is ő fogta le) és nagyon durván a grabancánál fogta, tudom, hogy nem fáj neki, csak sajnálom olyankor. Ki lehet kerülni a fürdetést? Ha nem, akkor nagyon karmolós cicánál mit ajánlotok?

Köszönöm előre is a megtisztelő válaszaitokat! 17 F



2020. jan. 22. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem 4 cicám van. A bolha nyakörv soha nem vált be,a bőrre kenhető cseppek igen,de abból sem mindegyik. Az a baj,hogyha a cicád rendszeresen ki és bejár,akkor újra és újra be fogja hozni a bolhákat. A cseppek is csak ideig óráig hatnak és ha a cica mindig új bolhákat hoz be,akkor a lakásra is iga ez. Nálunk úgy tűntek el a bolhák,hogy a cicák és a lakás is le lettek "kezelve" és utána nem mentek ki.
2020. jan. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
S a cseppből melyik fajtát ajánlanád?
2020. jan. 22. 10:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az Advantage vált be.
2020. jan. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jó módszer: ne engedjétek ki, mert kintről szedi össze a bolhát! Hiába irtjátok ki a macskából, ha utána visszafertőződik odakint.

Bolhacseppet tök mind1 milyen márkát veszel, mindegyik annyit csinál, hogy megmérgezi a cica vérét, így amikor a bolhák megszívják a macskát, megdöglenek tőle. A petéket nem pusztítja el, ezért kell folyamatosan cseppentgetni, hogyha kikelnek a peték, azok is elpusztuljanak (szaporodni új petéket rakni nem fognak, hiszen azonnal elpusztulnak, ahogy szívnak a cica véréből!)


Viszont, ha kiengeditek, akkor ugyanúgy visszaköltöznek belé a bolhák!

Olyan módszer nincs, ami láthatatlan pajzsot varázsol a macska köré, ami megvédi! Tartsátok bent. Nekem benti cicusom van és SOHA nem volt még bolhás, boldog, bújós, egészséges cica. A szomszéd macskája, aki kijárós most halt meg néhány napja 10 évesen, mert fertőzést szedett össze odakint és állandóan tiszta bolhás meg kullancsos volt, nekem nem volt gusztusom simogatni se szerencsétlent. Nem is értem egyébként, hogy kintre minek macska??


A lakásból úgy tudjátok kiirtani a bolhát, hogy felporszívóztok mindenhol és kimossátok a textíliákat. Túl sokáig nem tudnak életben maradni, mert a macskabolha (Ctenocephalides felis) csak macska vérét szívva tud életben maradni, szaporodni. Nem viccelek: [link]

2020. jan. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat!

Nagyon sokat segítettetek. Megpróbáljuk lekezelni, illetve előtte felporszívózni és felmosni ismét.

Azt lehet tudni, hogy a fekete a macskabolha vagy a vörös? Mivel nálunk fekete van. :)

2020. jan. 22. 11:40
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Én meg azt nem értem, hogy bentre minek? A macska kinti állat, pláne, ha még kandúr is.

És egyébként is, láttál te már olyat, hogy a hideg miatt az orrát fújkálja folyamatosan egy nagy zsebkendővel? Van neki bundája, semmi baja nem lesz -15-ben sem. Ha meg nagyon fázik, keres magának valami jó helyet.

2020. jan. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is fekete volt. Ráadásul az egyik cicám bolha allergiás. Ha megjelenik csak néhány bolha is,akkor ő rögtön sebesre vakarja magát. De szerencsére most már 2 éve nincs ilyen.

Kedves utolsó. Jó ha tudod,hogy már régen,a falusi emberek is beengedték a macskát télen. Gondolom,ennek olyan oka is volt,hogy összefogdosta az egereket. Biztosan láttál már olyan régi képet,ahol a macska pl. a kemencén alszik.

2020. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a FiproMax csepp vált be.
2020. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. jan. 23. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!