Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rák hajlam öröklése? Mennyi...

Rák hajlam öröklése? Mennyi esély van rá?

Figyelt kérdés

Már kitettem egy hasonló kérdést, de szeretnék minél többet megtudni.. Elnézést, ha ez valakinek zavaró, hogy már egyszer kérdeztem, csak eléggé félek..


Anyai ágon volt 2 gége rákos, egy tüdő, egy vese és egy prosztata rákos. Csak egyikük szivarozott (aki gége rákban hunyt el), de a többiek egészségesen éltek.


Mennyi esélyem van rá, hogy én is rákos leszek vagy valaki a családban (pl édesanyám)?



2020. jan. 31. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ezt számokban,százalékokban nem lehet megjósolni,mert egy rák kialakulásában nem pusztán az öröklődés játszik szerepet. Viszont az biztos,hogy nagyobb esélyed van rá,mint annak,akinek nincs ilyen családi anamnézise.
2020. jan. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt nem rég tudtam meg, hogy ennyi rákos volt a családban, és most nagyon meg vagyok ijedve..
2020. jan. 31. 23:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Már írtuk többen is egy másik kérdésednél, hogy ha a rokonoknál fiatal(abb)korban jelentkeztek ezek a betegségek, akkor talán örökölhetted a hajlamot. De ha időskorban jelentkeztek, akkor az rád nem valószínű, hogy hatással lesz.

Ha ennyire izgulsz, akkor inkább végeztesd el a szükséges vérvizsgálatokat, minthogy egymilliószor feltedd ugyanazt a kérdést.

2020. jan. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"

Honnan tudhatja valaki, hogy neki öröklődő ráktípusa van?


Az öröklődő daganatok általában fiatal korban jelennek meg, és a családban általában több generációra visszamenően is azonos típusú daganatos megbetegedés fordult elő."

2020. jan. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 2-es válaszoló, elnézést kértem előre, mert tudtam hogy valakit úgyis zavarni fog, hogy még egyszer kiírtam. Megnyugtatlak, többször nem terveztem megtenni. És a 2 távol van az egymilliótól (tudom hogy direkt túloztál). A vizsgálatokat nem fogom elvégeztetni feleslegesen, amíg nincs valamilyen bajom, gyanúm, mert macerásak, és ez nem így működik. De köszönöm.
2020. jan. 31. 23:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a félelmedet, én is hasonló helyzetben vagyok. Van olyan genetikai vizsgálat ami pont ezt szűri, az esélyeket. A kapott eredménytől függően tanácsokat is fogsz kapni hogy mit tegyél/ne tegyél, hogyan lehet megelőzni. Emellett érdemes rendszeresen szűrővizsgálatokra is járnod.
2020. febr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

“A vizsgálatokat nem fogom elvégeztetni feleslegesen, amíg nincs valamilyen bajom, gyanúm, mert macerásak, és ez nem így működik.”


De igen, képzeld el, így működik. Nyilván ezek fizetős vérvizsgálatok(!), amikből kimutatható a genetikai hajlamod egyes ráktípusokra. De vicces, hogy ennyire parázol és “feleslegesnek” titulálod...

2020. febr. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jól van, forgasd csak ki a szavaimat.. Nem tudom mit nyersz vele. De én továbbra is illedelmes maradok, és megköszönöm a választ.
2020. febr. 1. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!